Aktualności

Zdjęcie

Marek Konwa był szesnasty, a Piotr Brzózka 32. w olimpijskim wyścigu w kolarstwie górskim. Złoty medal wywalczył Czech Jaroslav Kulhavy, po srebro sięgnął Szwajcar Nino Schurter, a po brąz Włoch Marco Aurelio Fontana.

Zdjęcie

Nie spodziewałam się, że wygram ten wyścig. Nie oczekiwałam nawet, że stanę podium. To dla mnie wielkie zaskoczenie – stwierdziła Julie Bresset, która zdobyła złoty medal w kolarstwie górskim.

Zdjęcie

Aleksandra Dawidowicz, która zajęła 7. miejsce w wyścigu kobiet w kolarstwie górskim, pozytywnie oceniła swój start na IO w Londynie.

Zdjęcie

Aleksandra Dawidowicz zajęła siódme miejsce w olimpijskim wyścigu w kolarstwie górskim. – Nikt nie może mieć teraz wątpliwości, czy zasłużyłam na start w igrzyskach - podkreśliła na mecie podopieczna Marka Galińskiego.

Zdjęcie

Aleksandra Dawidowicz zajęła 7. miejsce w wyścigu kobiet w kolarstwie górskim. Polska straciła 2,28 min. do Francuzki Julie Bresset, która zdobyła złoty medal. Zdecydowanie gorzej spisała się Paula Gorycka, która uplasowała się na 22. pozycji.

Zdjęcie

Podczas dwóch ostatnich dni igrzysk olimpijskich w Londynie o medale będą walczyć specjaliści od kolarstwa górskiego. Chociaż na starcie zabraknie wicemistrzyni olimpijskiej z Pekinu Mai Włoszczowskiej, to i tak rywalizacja w Hadleigh Farm zapowiada się bardzo ciekawie.

Zdjęcie

Maja Włoszczowska z powodu kontuzji stawu skokowego i złamania kości śródstopia nie wystąpi na igrzyskach olimpijskich w Londynie. Polska zawodniczka opublikowała na Facebooku zdjecie, na którym widać jak poważny jest to uraz.

Zdjęcie

Paula Gorycka zastąpiła we wtorek kontuzjowaną Maję Włoszczowską w reprezentacji na igrzyska olimpijskie w Londynie. – Teraz muszę maksymalnie wykorzystać te dwa i pół tygodnia do startu - powiedziała kolarka górska.

Zdjęcie

Paula Gorycka zastąpi kontuzjowaną Maję Włoszczowską w wyścigu kobiet w kolarstwie górskim podczas igrzysk w Londynie – zdecydował prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Andrzej Kraśnicki, na wniosek Polskiego Związku Kolarskiego.

Zdjęcie

Wciąż nie wiadomo, kto pojedzie za kontuzjowaną Maję Włoszczowską na igrzyska w Londynie. Jedną z kandydatek do zastąpienia wicemistrzyni olimpijskiej w kolarstwie górskim jest obecna mistrzyni Polski Paula Gorycka (4F e-Vive).

Zdjęcie

Maja Włoszczowska nie wystartuje w igrzyskach olimpijskich! Powodem jest kontuzja prawej nogi, jakiej nabawiała się na zgrupowaniu we włoskim Livingo. W poniedziałek lekarze zdecydowali, ze uraz jest zbyt poważny, aby ryzykować zdrowie wicemistrzyni olimpijskiej z Pekinu.

Zdjęcie

– Po godz. 15 ma zapaść decyzja w sprawie startu w igrzyskach w Londynie wicemistrzyni olimpijskiej z Pekinu w kolarstwie górskim Mai Włoszczowskiej – poinformował prezes PZKol. Wacław Skarul.

Zdjęcie

Maja Włoszczowska, która w piątek doznała kontuzji prawej nogi, wróciła już do Polski. W poniedziałek lekarze zdecydują, czy wicemistrzyni olimpijska w kolarstwie górskim zdąży przed igrzyskami w Londynie.

Zdjęcie

– Kluczowa jest kwestia więzadeł. Jeśli są zerwane, to po herbacie – mówi trener kadry kolarzy górskich, Marek Galiński, o Mai Włoszczowskiej, która doznała poważnej kontuzji podczas zgrupowania we włoskim Livigno.

Zdjęcie

Maja Włoszczowska – jedna z naszych największych nadziei medalowych w Londynie – doznała groźnej kontuzji w trakcie przedolimpijskiego zgrupowania we włoskim Livigno.

Zdjęcie

Maja Włoszczowska doznała groźnej kontuzji podczas zgrupowania we włoskim Livigno – informuje CCC Polkowice Team. Polska kolarka górska, to jedna z naszych największych nadziei medalowych podczas igrzysk olimpijskich w Londynie.

Zdjęcie

Czternaście dni przed rozpoczęciem igrzysk w Londynie wicemistrzyni olimpijska z Pekinu w kolarstwie górskim Maja Włoszczowska (CCC Polkowice) zapewnia, że pozytywnie patrzy na swoje szanse, mimo kilku mniej udanych występów w ostatnich tygodniach.

Zdjęcie

Trzynaścioro kolarzy, nie licząc rezerwowych, otrzymało nominacje do startu w igrzyskach olimpijskich w Londynie. Wśród nich jest Maja Włoszczowska, która cztery lata temu w Pekinie zdobyła srebrny medal. Ostateczny skład reprezentacji zarząd PKOl zatwierdzi w sobotę.

Zdjęcie

Młodzieżowa wicemistrzyni Europy w kolarstwie górskim Paula Gorycka znalazła się w dwójce rezerwowych zawodniczek kadry MTB na londyńskie igrzyska, ale wciąż jeszcze ma cień nadziei na udział w olimpijskich zawodach.

Zdjęcie

Norweska kolarka górska, mistrzyni olimpijska z Aten, 39-letnia Gunn-Rita Dahle-Flesjaa nie zamierza kończyć kariery. Zapowiedziała, że będzie startować jeszcze przez kilka lat. Jej najbliższym celem jest złoty medal igrzysk w Londynie.

więcej