Aktualności

Zdjęcie

- Będę namawiał Mitrosz, aby nie kończyła jeszcze kariery - zdradził SPORT.TVP.PL Ireneusz Nawara, honorowy prezes Polskiego Związku Gimnastycznego.

Zdjęcie

Tak jak w Atenach, olimpijskie zmagania w Londynie wieloboistek w gimnastyce artystycznej zakończyły się podwójnym zwycięstwem Rosjanek. Ich sukces nie dziwi Alicji Urbaniak, trenerki dziewiątej Joanny Mitrosz.

Zdjęcie

Rosie MacLennan pokonała chińską koalicję zawodniczek i sięgnęła po mistrzowski tytuł w rywalizacji skoków na trampolinie kobiet.

Zdjęcie

Chińczyk Dong Dong wygrał skoki na batucie mężczyzn. Brązowy medalista poprzednich igrzysk wyprzedził Rosjanina Dmitrija Uszakowa oraz swojego rodaka, broniącego tytułu Lu Chunlonga.

Zdjęcie

Gimnastykę podczas igrzysk w Londynie reprezentować będzie łącznie 324 zawodników, w tym 196 w gimnastyce sportowej, 96 w gimnastyce artystycznej oraz 32 w skokach na trampolinie. Konkurencje w North Greenwich Arena i Wembley Arena zaplanowano od 28 lipca do 9 sierpnia.

Zdjęcie

Marta Pihan-Kulesza (MKS Kusy Szczecin) i jej mąż Roman Kulesza (AZS AWF Biała Podlaska) wywalczyli w zawodach kwalifikacyjnych w Londynie prawo startu w igrzyskach olimpijskich w gimnastyce sportowej – poinformował Polski Związek Gimnastyczny.

Zdjęcie

16-letnia Rosjanka Alija Mustafina nie wyleczyła jeszcze kontuzji lewego kolana i lekarze wykluczyli jej udział w październikowych mistrzostwach świata w Tokio.

Zdjęcie

Międzynarodowa Federacja Gimnastyczna (FIG) zdyskwalifikowała reprezentantkę Korei Północnej Hong Su Jong za podawanie fałszywych dat urodzenia. Koreański związek został zawieszony do 5 października 2012 roku.

Zdjęcie

Holenderska federacja wycofała z reprezentacji kraju na rozpoczynające się 16 października w Rotterdamie mistrzostwa świata w gimnastyce sportowej byłego złotego medalistę tej imprezy Yuri van Geldera z powodu zażywanie kokainy.

więcej