Aktualności

Zdjęcie

- Będę namawiał Mitrosz, aby nie kończyła jeszcze kariery - zdradził SPORT.TVP.PL Ireneusz Nawara, honorowy prezes Polskiego Związku Gimnastycznego.

Zdjęcie

Tak jak w Atenach, olimpijskie zmagania w Londynie wieloboistek w gimnastyce artystycznej zakończyły się podwójnym zwycięstwem Rosjanek. Ich sukces nie dziwi Alicji Urbaniak, trenerki dziewiątej Joanny Mitrosz.

Zdjęcie

Marta Pihan-Kulesza zajęła 19. miejsce w czwartkowym finale wieloboju gimnastycznego igrzysk olimpijskich w Londynie.

Zdjęcie

W finale wieloboju w gimnastyce sportowej słabo zaprezentował się Roman Kulesza. Polak zajął ostatnie, 24. miejsce. Na najwyższym stopniu podium zameldował się Kohei Uchimura. Japończyk wyprzedził Niemca Marcela Nguyena i Danella Leyvę ze Stanów Zjednoczonych.

Zdjęcie

Reprezentantki USA, występujące w składzie Gabrielle Douglas, Mckayla Maroney, Alexandra Raisman, Kyla Ross i Jordyn Wieber, zwyciężyły w wieloboju drużynowym w gimnastyce sportowej podczas igrzysk olimpijskich w Londynie.

Zdjęcie

Reprezentantka Uzbekistanu w gimnastyce sportowej Luiza Galiulina została tymczasowo zawieszona przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOl) po tym, jak w jej organizmie wykryto niedozwolony środek. Na igrzyskach w Londynie prawdopodobnie nie wystąpi.

Zdjęcie

Roman Kulesza z ostatniego 24. miejsca w kwalifikacjach awansował do środowego finału wieloboju gimnastycznego. 29-letni zawodnik AZS AWF Biała Podlaska uzyskał rezultat 84,698 pkt. Najlepszy był 20-letni Amerykanin Danell Leyva - 91,265.

Zdjęcie

Zdobywca czterech medali olimpijskich i czterokrotny mistrz świata w gimnastyce Jordan Jowczew będzie chorążym reprezentacji Bułgarii podczas ceremonii otwarcia igrzysk w Londynie, która odbędzie się w piątek.

Zdjęcie

Miała 14 lat i 147 cm wzrostu gdy zadziwiła cały świat. Rumunka Nadia Comaneci, bo o niej mowa, na igrzyskach olimpijskich w Montrealu w 1976 roku swoim wyczynem zapisała się na kartach historii gimnastyki oraz dowiodła słabości... zegarów pokazujących punktację!

Zdjęcie

Kontuzja lewego łokcia wyeliminowała ze startu w igrzyskach olimpijskich w Londynie 20-letnią amerykańską gimnastyczkę sportową Bridget Sloan. Sportsmenka upadła w czasie treningu na poręczach i trafiła do szpitala w San Jose.

Zdjęcie

Gimnastykę podczas igrzysk w Londynie reprezentować będzie łącznie 324 zawodników, w tym 196 w gimnastyce sportowej, 96 w gimnastyce artystycznej oraz 32 w skokach na trampolinie. Konkurencje w North Greenwich Arena i Wembley Arena zaplanowano od 28 lipca do 9 sierpnia.

Zdjęcie

Trzykrotny medalista olimpijski w gimnastyce z Aten Amerykanin Paul Hamm oficjalnie poinformował, że z powodu problemów zdrowotnych podjął ostateczną decyzję o zakończeniu kariery sportowej i nie wystartuje w igrzyskach w Londynie.

Zdjęcie

Zdobywca czterech medali olimpijskich oraz czterokrotny mistrz świata Jordan Jowczew w Londynie weźmie udział w igrzyskach po raz szósty. Bułgar jest jedynym gimnastykiem, który może pochwalić się takim osiągnięciem.

Zdjęcie

Udział w przyszłorocznych igrzyskach w Londynie wicemistrza olimpijskiego i mistrza świata w skoku Thomasa Bouhaila jest poważnie zagrożony. Francuski gimnastyk złamał nogę na treningu.

Zdjęcie

16-letnia Rosjanka Alija Mustafina nie wyleczyła jeszcze kontuzji lewego kolana i lekarze wykluczyli jej udział w październikowych mistrzostwach świata w Tokio.

więcej