Aktualności

Zdjęcie

Jestem bardzo dumny z mniej doświadczonych kolegów. Powiedziałem im po tym meczu, że trzeba to powtórzyć na igrzyskach w Rio – ocenił Floris Evers, reprezentant Holandii.

Zdjęcie

– To był bardzo nerwowy półfinał turnieju olimpijskiego i chcemy szybko zapomnieć o tym trudnym meczu – przyznała Kim Lammers, reprezentantka Holandii w hokeju na trawie. W piątek jej drużyna rozegra finałowe spotkanie z Argentyną!

Zdjęcie

Były selekcjoner reprezentacji Polski, Maciej Matuszyński wskazał na Australię, Niemcy, Holandię oraz Wielką Brytanię jako głównych faworytów turnieju olimpijskiego w Londynie.

Zdjęcie

Reprezentant Polski w hokeju na trawie, Tomasz Dutkiewicz wskazał swojego faworyta w turnieju olimpijskim w Londynie.

Zdjęcie

Polscy hokeiści na trawie doznali trzech porażek z młodzieżową reprezentacją Niemiec (U-21) podczas kilkudniowego zgrupowania w Ludwigsburgu. Biało-czerwoni po raz pierwszy wystąpili pod wodzą nowego szkoleniowca Karola Śnieżka, w mocno odmłodzonym składzie.

Zdjęcie

Za trzy tygodnie zarząd Polskiego Związku Hokeja na Trawie, w oparciu o opinie wydziału wyszkolenia oraz samych zawodników, zadecyduje o przyszłości selekcjonerów reprezentacji narodowych - Holendra Basa Dirksa i Krzysztofa Rachwalskiego.

Zdjęcie

Polscy hokeiści na trawie nie zagrają w igrzyskach olimpijskich w Londynie. W piątek w ostatnim meczu fazy zasadniczej turnieju kwalifikacyjnego w Delhi przegrali z reprezentacją Indii 2:4 (1:1) i nie awansowała do finału imprezy.

Zdjęcie

Polskie hokeistki na trawie doznały w Delhi piątej porażki podczas turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich w Londynie. W piątek podopieczne trenera Krzysztofa Rachwalskiego przegrały z Ukrainą 0:1 (0:1).

Zdjęcie

Polscy hokeiści na trawie odnieśli w środę w Delhi trzecie zwycięstwo w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich i wciąż mają realną szansę występu w Londynie. Z kolei reprezentacja kobiet doznała czwartej porażki - tym razem z Kanadą 0:1.

Zdjęcie

Polskie hokeistki na trawie przegrały w Delhi z Indiami 0:3 (0:1) w swoim trzecim meczu turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich. Była to trzecia porażka biało-czerwonych, która definitywnie straciła szansę na start w Londynie.

Zdjęcie

Polscy hokeiści na trawie wygrali w meczu eliminacyjnym do igrzysk olimpijskich z Włochami 7:2 (4:2). Było to drugie zwycięstwo Polaków, po tym jak w niedzielę pokonali Kanadyjczyków.

Zdjęcie

Polscy hokeiści na trawie pokonali w Delhi Kanadę 3:2 (2:1) w drugim meczu turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk w Londynie. O zwycięstwie zadecydowała bramka Dariusza Rachwalskiego w ostatniej minucie.

Zdjęcie

Drugiej porażki doznały polskie hokeistki na trawie w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich, rozgrywanym w Delhi. W niedzielę uległy Włoszkom 1:4 (0:0). Szanse na udział Polek igrzyskach olimpijskich jest coraz mniejszy.

Zdjęcie

Polskie hokeistki na trawie przegrały w Delhi z Republiką Południowej Afryki 1:2 (0:0) w pierwszym meczu turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich w Londynie. W niedzielę podopieczne Krzysztofa Rachwalskiego zmierzą się z Włoszkami.

Zdjęcie

Reprezentacje Polski w hokeju na trawie - kobiet w Poznaniu, a mężczyzn w Winnicy na Ukrainie - w dniach 8-14 sierpnia wezmą udział w mistrzostwach Europy 2. Dywizji. Turnieje te stanowić będą początek kwalifikacji do przyszłorocznych igrzysk w Londynie.

Zdjęcie

12 zespołów męskich i żeńskich wystąpi w turniejach hokeja na trawie w czasie igrzysk olimpijskich w Londynie. Turnieje zostaną rozegrane w dniach 29 lipca-11 sierpnia na stadionie Riverbank Arena.

więcej