Aktualności

Zdjęcie

- Będę namawiał Mitrosz, aby nie kończyła jeszcze kariery - zdradził SPORT.TVP.PL Ireneusz Nawara, honorowy prezes Polskiego Związku Gimnastycznego.

Zdjęcie

Joanna Mitrosz zajęła dziewiąte miejsce w wieloboju gimnastyczek artystycznych podczas igrzysk w Londynie. Polka otrzymała łączną notę 108.900. Rywalizację wygrała Rosjanka Jewigienija Kanajewa.

Zdjęcie

Tak jak w Atenach, olimpijskie zmagania w Londynie wieloboistek w gimnastyce artystycznej zakończyły się podwójnym zwycięstwem Rosjanek. Ich sukces nie dziwi Alicji Urbaniak, trenerki dziewiątej Joanny Mitrosz.

Zdjęcie

Joanna Mitrosz, zajmując ósme miejsce w kwalifikacjach, awansowała do olimpijskiego finału wieloboju w gimnastyce artystycznej. To największy sukces w karierze prawie 24-letniej zawodniczki, która potwierdziła, że igrzyska w Londynie są jej ostatnimi.

Zdjęcie

Joanna Mitrosz zajęła ósme miejsce w kwalifikacjach i awansowała do sobotniego finału wieloboju w gimnastyce artystycznej.

Zdjęcie

Joanna Mitrosz po dwóch konkurencjach olimpijskiego wieloboju w gimnastyce artystycznej zajmuje ósme miejsce z wynikiem 54,675.

Zdjęcie

Gimnastykę podczas igrzysk w Londynie reprezentować będzie łącznie 324 zawodników, w tym 196 w gimnastyce sportowej, 96 w gimnastyce artystycznej oraz 32 w skokach na trampolinie. Konkurencje w North Greenwich Arena i Wembley Arena zaplanowano od 28 lipca do 9 sierpnia.

Zdjęcie

Marta Pihan-Kulesza (MKS Kusy Szczecin) i jej mąż Roman Kulesza (AZS AWF Biała Podlaska) wywalczyli w zawodach kwalifikacyjnych w Londynie prawo startu w igrzyskach olimpijskich w gimnastyce sportowej – poinformował Polski Związek Gimnastyczny.

Zdjęcie

Zdobywca czterech medali olimpijskich oraz czterokrotny mistrz świata Jordan Jowczew w Londynie weźmie udział w igrzyskach po raz szósty. Bułgar jest jedynym gimnastykiem, który może pochwalić się takim osiągnięciem.

Zdjęcie

16-letnia Rosjanka Alija Mustafina nie wyleczyła jeszcze kontuzji lewego kolana i lekarze wykluczyli jej udział w październikowych mistrzostwach świata w Tokio.

Zdjęcie

Najlepsza w historii holenderska gimnastyczka sportowa, medalistka mistrzostw świata i Europy, 25-letnia Verona van der Leur, zasiadła na ławie oskarżonych w Hadze. Zarzuca się jej szantażowanie oraz posiadanie broni i pornografii dziecięcej.

Zdjęcie

Holenderska federacja wycofała z reprezentacji kraju na rozpoczynające się 16 października w Rotterdamie mistrzostwa świata w gimnastyce sportowej byłego złotego medalistę tej imprezy Yuri van Geldera z powodu zażywanie kokainy.

więcej