Aktualności

Zdjęcie

Badmintoniści Robert Mateusiak i Nadieżda Zięba byli bliscy sprawienia sensacji w igrzyskach olimpijskich w Londynie. Polski mikst, po dramatycznym meczu, przegrał w ćwierćfinale z faworyzowanymi Chińczykami Chen Xu i Jin Ma 1:2 (21:19, 16:21, 21:23).

Zdjęcie

Polski mikst był bliski sprawienia sensacji. Ostatecznie, Nadieżda Zięba i Robert Mateusiak przegrali spotkanie o półfinał igrzysk olimpijskich z faworyzowanymi Chińczykami. – Ten mecz potwierdził jednak, że mamy zawodników na światowym poziomie – komentuje Marek Krajewski, prezes Polskiego Związku Badmintona.

Zdjęcie

...czyli 5 złotych medali dla Chin w pięciu badmintonowych konkurencjach podczas igrzysk olimpijskich w Londynie.

Zdjęcie

Robert Mateusiak i Nadieżda Zięba uważają, że Międzynarodowa Federacja Badmintona słusznie ukarała cztery deble kobiet, które chciały specjalnie przegrać swoje pojedynki, by trafić na słabszych rywali w ćwierćfinale turnieju olimpijskiego.

Zdjęcie

Robert Mateusiak i Nadieżda Zięba byli blisko sprawienia ogromnej sensacji. W ćwierćfinale miksta po zaciętej końcówce ulegli faworyzowanym Chińczykom Chen Xu/Jin Ma 1:2 w setach (21:19, 16:21, 21:23). Szkoda, bo Polacy w ostatniej partii prowadzili 16:12, a potem zmarnowali lotkę meczową.

Zdjęcie

Międzynarodowa Federacja Badmintona (BWF) wykluczyła z olimpijskiej rywalizacji osiem zawodniczek z Chin, Indonezji i Korei Płd. Ustalono, że manipulowały one meczami eliminacyjne deblistek, by w kolejnej fazie trafić na teoretycznie słabsze rywalki.

Zdjęcie

Międzynarodowa Federacja Badmintona (BWF) zapowiedziała śledztwo w sprawie meczu debla kobiet w turnieju olimpijskim w Londynie pomiędzy Chinkami Yang Yu i Xiaoli Wang a Kyung Eun Jung i Ha Na Kim z Korei Płd., gdyż oba duety grały tak, jakby chciały przegrać.

Zdjęcie

Robert Mateusiak i Nadieżda Zięba (UKS Hubal Białystok) awansowali do ćwierćfinału olimpijskiego turnieju par mieszanych w badmintonie. We wtorek w swoim ostatnim meczu w grupie B pokonali reprezentantów Kanady Toby'ego Ng i Grace Gao 21:13, 21:16.

Zdjęcie

Niestety, ale nie doczekaliśmy się niespodzianki w pojedynku Kamili Augustyn z Dunką Tine Baun. Dwukrotna mistrzyni Europy nie dała naszej zawodniczce choć przez chwilę pomyśleć o zwycięstwie i wygrała 2:0 (21:11, 21:6). Dla Polki oznacza to koniec igrzysk w Londynie.

Zdjęcie

Nadieżda Zięba i Robert Mateusiak w drugim swoim występie w rywalizacji mikstów w olimpijskim turnieju w badmintonie ulegli duńskiej parze Joachim Fischer / Christinna Petersen. – To był bardzo trudny mecz, ale można było osiągnąć lepszy wynik – twierdzi reprezentant Polski.

Zdjęcie

Michał Łogosz, grający w parze z Adamem Cwaliną, doznał w poniedziałek kontuzji podczas gry deblowej z tajlandczykami Bodinem Issarem i Maneepongiem Jongjitem. Jak dowiedział się SPORT.TVP.PL, Polacy wycofali się z dalszej rywalizacji w turnieju olimpijskim.

Zdjęcie

Badmintoniści Michał Łogosz i Adam Cwalina doznali w deblu drugiej porażki w grupie B olimpijskiego turnieju. W poniedziałek nie dokończyli meczu z tajlandzką parą Bodin Issara – Maneepong Jongjit z powodu kontuzji Łogosza.

Zdjęcie

Polski mikst Robert Mateusiak i Nadieżda Zięba przegrał z duńską parą Christinna Pedersen i Joachim Fischer 1:2 (9:21, 21:14, 17:21) w swoim drugim meczu grupy B turnieju olimpijskiego w Londynie.

Zdjęcie

Przemysław Wacha, jedyny reprezentant Polski w turnieju singlowym badmintonistów, przegrał z byłym mistrzem świata, Chińczykiem Jin Chenem 0:2 (15:21, 8:21). Porażka oznacza, ze Polaka nie zobaczymy już w igrzyskach w Londynie.

Zdjęcie

Michał Łogosz i Adam Cwalina (SKB Litpol-Malow Suwałki) przegrali w deblu z reprezentantami Korei Południowej, wicemistrzami świata Sung-hyun Ko i Yeon-seong Yoo 21:17, 13:21, 7:21 w swoim pierwszym meczu w grupie B olimpijskiego turnieju badmintona.

Zdjęcie

Kamila Augustyn przegrała pierwszy mecz grupowy w turnieju singla na igrzyskach. Badmintonistka uległa Rosjance Anastazji Prokopienko 0:2(16:21, 17:21). Augustyn ma jeszcze szansę na awans do kolejnej fazy.

Zdjęcie

Polski mikst badmintonowy Robert Mateusiak i Nadieżda Zięba wygrał pierwszy mecz fazy grupowej w turnieju olimpijskim w Londynie. Polacy zwyciężyli japońską parę Shintaro Ikedę i Reiko Shiota 2:0 (21:18, 22:20).

Zdjęcie

Azja kontra Europa. Tak najkrócej można zdefiniować specyfikę rywalizacji w badmintonie. Nie inaczej będzie na IO w Londynie. Oprócz Duńczyków i Niemców, to właśnie reprezentanci Polski mają największe szanse na uniemożliwienie bezwzględnej dominacji Azjatom.

Zdjęcie

Mistrzowie Europy w grze mieszanej Robert Mateusiak i Nadieżda Zięba przyznali, że nie mają powodów, by narzekać na losowanie turnieju olimpijskiego. W Londynie badmintoniści UKS Hubal Białystok w grupie B zmierzą się z reprezentantami Danii, Japonii i Kanady.

Zdjęcie

Robert Mateusiak i Nadieżda Zięba, to autorzy największego sukcesu w historii polskiego badmintona. Złoty medal w mikście w kwietniowych mistrzostwach Europy sprawił, że na igrzyska w Londynie jadą w świetnych humorach. Zgodnie przyznają, że medal jest w ich zasięgu.

więcej