Koniec marzeń Polaków o igrzyskach

Źródło: PAP

Polscy hokeiści na trawie nie zagrają w igrzyskach olimpijskich w Londynie. W piątek w ostatnim meczu fazy zasadniczej turnieju kwalifikacyjnego w Delhi przegrali z reprezentacją Indii 2:4 (1:1) i nie awansowała do finału imprezy.

Olympic rings Olympic rings

Polakom do awansu do finału turnieju (zagrają w nim dwie najlepsze ekipy z rundy zasadniczej) wystarczał remis. Mecz ułożył się po ich myśli, kiedy to po dokładnym rozegraniu krótkiego rogu Tomasz Dutkiewicz otworzył wynik meczu. Gospodarze imprezy, którzy z kolei przed spotkaniem z biało-czerwonymi mieli już zapewnione pierwsze miejsce w tabeli, nie zamierzali stosować taryfy ulgowej. Zepchnęli biało-czerwonych do defensywy, ale grali nieskutecznie, pewnie bronił też Mariusz Chyła.

W końcu i on musiał skapitulować, a w drugiej połowie Hindusi ostrzeliwali bramkę Chyły. Po kolejnym krótkim rogu Indie objęły prowadzenie, ale ambitnie grający polscy hokeiści doprowadzili do wyrównania. Chwilę później nadzieje na Londyn zostały rozwiane, bowiem Hindusi zdobyli dwa kolejne gole.

W niedzielę podopiecznym Basa Dirksa pozostała już rywalizacja tylko o prestiż. W meczu o trzecią lokatę turnieju zmierzą się z Kanadą, którą wcześniej pokonali 3:2. W finale, którego tylko zwycięzca wystąpi na igrzyskach, Indie zagrają z Francją. Polacy po raz ostatni brali udział w turnieju olimpijskim w Sydney w 2000 roku.

W igrzyskach nie wystąpi również żeńska reprezentacja Polski, która w Delhi doznała pięciu porażek.

Polska - Indie 2:4 (1:1)
Bramki: Dutkiewicz 13-kr. róg, Juszczak 63-kr. róg - Singh 26-kr. róg, 70-kr. róg, Singh 59, Vokkaliga Ramachandra 65.
Polska: Chyła - Juszczak, Raciniewski, Hutek, Górny, Rachwalski, Dutkiewicz, Kluczyński, Żywiczka, Mikuła, Poltaszewski; na zmiany: Bratkowski, Majchrzak, Oszyjczyk, Rataj, Marcinkowski.

Czytaj także: Kolejna porażka biało-czerwonych w Indiach