Brytyjscy medaliści odznaczeni przez królową

Źródło: PAP | Autor: TF

Sportowcy, którzy zdobyli złote krążki na igrzyskach olimpijskich w Londynie, w czwartek spotkali się z Elżbietą II. Wśród wyróżnionych znalazła się najlepsza w siedmioboju Jessica Ennis, laureatka plebiscytu na Lekkoatletkę Roku w Europie.

Jessica Ennis (fot. Getty Images) Jessica Ennis (fot. Getty Images)

Zawodniczka przyznała, że była ogromnie zdenerwowana przed spotkaniem z królową w Pałacu Buckingham. – Powiedziała, że "lato było wspaniałe", a potem spytała, jak mi idą treningi – relacjonowała Ennis, która została Komandorem Orderu Imperium Brytyjskiego.

Elżbieta II wyróżniła także innych mistrzów olimpijskich: skoczka w dal Grega Rutherforda, bokserkę Nicolę Adams oraz podwójnego złotego medalistę w kolarstwie torowym (w sprincie drużynowym i indywidualnym) Jasona Kenny'ego.

Dave Brailsford, dyrektor ekipy brytyjskich kolarzy startujących w Londynie, został pasowany na rycerza. Wcześniej taki sam zaszczyt spotkał pierwszego zwycięzcę Tour de France z Wielkiej Brytanii Bradleya Wigginsa, który w Londynie wywalczył złoty medal w jeździe indywidualnej na czas.

Czytaj także: Przebudowują Park Olimpijski w Londynie