Włosi lepsi od Bułgarów w meczu o brąz

Źródło: SPORT.TVP.PL/PAP/msk

Włosi pokonali 3:1 (25:19, 23:25, 25:22, 25:21) Bułgarię i sięgnęli po brązowy medal igrzysk w Londynie. Italię do triumfu poprowadził przyjmujący Cristian Savani, który zdobył 23 punkty.

Włosi po raz trzeci w historii stanęli na najniższym stopniu olimpijskiego podium (fot. Getty Images) Włosi po raz trzeci w historii stanęli na najniższym stopniu olimpijskiego podium (fot. Getty Images)

Dla Włoch to pierwszy medal olimpijski od 2004 roku, kiedy to w Atenach zdobyli srebro. W finale (godz. 14) w Londynie Brazylia zagra z Rosją.

Z obiema ekipami Polacy zmierzyli się w fazie grupowej. Z Italią, w swoim pierwszym meczu igrzysk, wygrali 3:1, Bułgarom ulegli 1:3. Swój udział zakończyli na ćwierćfinale, w którym ulegli Rosjanom 0:3.

W niedzielę Włochów do zwycięstwa poprowadził kapitan Cristian Savani, który zdobył 23 punkty.

Bułgarzy na olimpijski medal czekają od 1980 roku. Ale i tak czwarte miejsce powinni uznać za sukces, biorąc pod uwagę kłopoty Najdena Najdenowa w tworzeniu reprezentacji. Po tym jak Radostin Stojczew przestał być selekcjonerem, z gry w kadrze zrezygnowali Matej Kazijski i Andriej Żekow.

Włochy: Luigi Mastrangelo, Ivan Zaytsev, Michał Łasko, Cristian Savani, Dragan Travica, Alessandro Fei i Andrea Bari (libero) oraz Samuele Papi, Simone Parodi, Emanuele Birarelli, Dante Boninfante.
Bułgaria: Georgi Bratojew, Todor Skrimow, Nikołaj Nikołow, Wiktor Josifow, Todor Aleksiew, Cwetan Sokołow i Teodor Sałparow (libero) oraz Teodor Todorow, Walentin Bratojew.