Norweżki obroniły złoto z Pekinu!

Źródło: SPORT.TVP.PL/msk

Norweskie piłkarki ręczne pokonały w finale igrzysk olimpijskich 26:23 (13:10) Czarnogórę i po raz drugi z rzędu zdobyły złote medale. Cztery lata temu zawodniczki ze Skandynawii triumfowały w Pekinie.

Marit Malm Frafjord w akcji (fot. Getty Images) Marit Malm Frafjord w akcji (fot. Getty Images)

Spotkanie finałowe było bardzo emocjonujące. Oba zespoły nie zamierzały odpuszczać nawet na centymetr, a kibice obejrzeli ostrą i zaciętą walkę. Gra bardzo długo toczyła się punkt za punkt, ale tuż przed przerwą Norweżki zdołały odskoczyć na trzy punkty.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Czarnogórki goniły, ale w końcowych minutach popełniły kilka prostych błędów i mogły zapomnieć o mistrzostwie olimpijskim. Norweżki do drugiego złota z rzędu poprowadziła poprowadziła Linn Jorum Sulland, która zdobyła aż dziesięć bramek!