Złoto na wyciągnięcie ręki. USA w finale!

Źródło: SPORT.TVP.PL | Autor: mle

Nie mogło być inaczej – amerykański Dream Team pokonał w półfinale Argentynę 109:83 (24:19, 23:21, 27:17, 35:26 ) i zagra o złoty medal igrzysk olimpijskich w Londynie. Rywalem zespołu Mike'a Krzyżewskiego będą Hiszpanie.

Drużynę USA dzieli już tylko jeden mecz od złotego medalu (fot. Getty Images) Drużynę USA dzieli już tylko jeden mecz od złotego medalu (fot. Getty Images)

Faworyt tego starcia mógł być tylko jeden, ale trzeba oddać Argentyńczykom, że nie przestraszyli się ani rywala, ani stawki meczu. Od początku chcieli grać swoją koszykówkę i choć Amerykanie odskoczyli już w pierwszych minutach, to z czasem udało im się zniwelować tę przewagę.

Podobnie było w meczu fazy grupowej, gdzie dopiero w drugiej połowie ekipa USA wrzuciła wyższy bieg i w efekcie wygrała różnicą 29 punktów. Pierwsza kwarta półfinału należała do Kobe'go Bryanta, który rzucił 11 punktów. Albicelestes pozostawali w grze dzięki znakomitej skuteczności rzutów za trzy.

Dzięki temu do przerwy Argentyna zachowywała kontakt z drużyną Mike'a Krzyzewskiego, ale im bliżej zakończenia spotkania, tym bardziej Amerykanie udowadniali swoją przewagę. Znakomicie grał LeBron James, który nie tylko zdobywał punkty, ale również doskonale dogrywał piłkę swoim partnerom. Czwarta kwarta to już prawdziwy popis USA, która w efektownym stylu awansowała do wielkiego finału.

W nim Amerykanie zmierzą się z Hiszpanią, która wyeliminowała Rosjan. Sborna zagra z Argentyną o brązowy medal. Początek tego spotkania w niedzielę, o godz. 12.00. Finał zaplanowano na 16.00. Oba mecze na antenach Telewizji Polskiej oraz w serwisie LONDYN2012.TVP.PL!