Japonia bez szans. "Brązowa" Korea!

Piłkarze Korei Południowej pokonali 2:0 (1:0) Japonię w meczu o 3. miejsce igrzysk olimpijskich w Londynie i sięgnęli po brązowe medale. Ich dominacja nawet przez moment nie podlegała dyskusji.

Początek meczu należał do Japończyków. W 17. minucie Keigo Higashi mógł wprawić w ekstazę japońskich kibiców, ale nie zdołał skierować piłki do siatki. Kolejną okazję ekipa z Kraju Kwitnącej Wiśni stworzyła sobie w 29. minucie, lecz Hiroshiemu Kiyotake zabrakło precyzji.

Koreańczycy spokojnie czekali na swoją szansę i doczekali się w 38. minucie. Chu Young Park zdecydował się na indywidualną akcję, którą zakończył celnym uderzeniem z dystansu.

Dominacja Korei

W drugiej połowie popis Koreańczyków trwał. W 57. minucie Ja Cheol Koo, przy biernej postawie obrońców rywali, strzelił drugiego gola. Chwilę później Bo Kyung Kim trafił w słupek. Ambitni Koreańczycy zdominowali Japończyków i nie dali sobie wydrzeć brązowych medali.