Do czterech razy sztuka? Szwedzi w finale

Źródło: SPORT.TVP.PL/REUTERS

Po raz czwarty w historii Szwedzi staną przed szansą zdobycia złotego medalu olimpijskiego w piłce ręcznej. Skandynawowie pokonali w półfinale igrzysk 27:26 (15:12) rozpędzonych Węgrów.

W zespole Węgier zawiódł bohater ćwierćfinałowego meczu z Islandią – Laszlo Nagy. Tym razem nie zdobył ani jednej bramki.

Bohaterem pierwszej połowy był bramkarz Szwecji Mattias Anderson. Jego interwencje oraz zryw zespołu przy stanie 8:8 podczas gry w osłabieniu pomogły do przerwy wypracować trzybramkową przewagę.

Skuteczni z linii rzutów karnych Szwedzi nie roztrwonili tego kapitału, choć waleczni Węgrzy walczyli do samego końca. Na minutę przed końcem szansę na doprowadzenie do remisu miał Gergely Harsanyi, ale znowu na wysokości zadania stanął Anderson.

W zespole Węgier najskuteczniejszy był Gabor Csaszar, który zdobył osiem bramek. Madziarów żegnała owacja na stojąco, zgotowana przez ich licznie zgromadzonych kibiców.