Horror w ćwierćfinale! Koniec igrzysk dla Polaków

Źródło: SPORT.TVP.PL | Autor: mle

Liczyliśmy na polską niespodziankę, ale Brazylijczycy sprowadzili nas na ziemię! Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel przegrali w ćwierćfinale z najlepszą parą świata – Alisonem Ceruttim oraz Emanuelem Reno 1:2 (17:21, 21:16, 15:17) i pożegnali się turniejem siatkówki plażowej w Londynie.

Polska para pożegnała się z turniejem w Londynie (fot. PAP/Adam Ciereszko) Polska para pożegnała się z turniejem w Londynie (fot. PAP/Adam Ciereszko)

Trzeba jednak przyznać, że naszych zawodników czekało bardzo trudne zadanie. Po drugiej stronie siatki stanęli aktualni mistrzowie świata. O sile przeciwników biało-czerwoni przekonali się już w pierwszym secie. Po dobrym początku, to Brazylijczycy zaczęli zwiększać swoją przewagę, grając dokładniej i skuteczniej na siatce.

Mając nóż na gardle Polacy wrócili do gry w drugim secie. Świetnie serwował Fijałek, z czym ogromne problemy mieli reprezentanci Canarinhos. Nasi zawodnicy znakomicie uciekli rywalom w końcówce tej partii i doprowadzili do tie-breaka.

Trzeci set to już prawdziwa wojna nerwów. Fijałek i Prudel grali bardzo uważnie i konsekwentnie od pierwszej piłki. Niestety w samej końcówce o przewadze rywali zdecydowało większe doświadczenie.

Choć nasi siatkarze mieli już nawet piłkę meczową, to nie udało się wygrać tego spotkania. Tym samym pierwszy występ Polaków na igrzyskach olimpijskich w tej dyscyplinie zakończył się w ćwierćfinale.