Euforia wśród Brytyjczyków. Murray ze złotem!

Źródło: SPORT.TVP.PL | Autor: mle

Zawsze uważany był za wielki talent, ale nigdy nie wygrał wielkiej imprezy. W finale igrzysk olimpijskich spełnił jednak marzenia Brytyjczyków. Andy Murray pokonał Szwajcara Rogera Federera 6:2, 6:1, 6:4 i sięgnął po złoty medal!

Andy Murray został mistrzem olimpijskim (fot. Getty Images) Andy Murray został mistrzem olimpijskim (fot. Getty Images)

Miesiąc temu obaj zawodnicy zmierzyli się ze sobą w finale wielkoszlemowego Wimbledonu. Wówczas górą był Szwajcar, ale igrzyska to zupełnie inne zawody, które rządzą się swoimi prawami. Popularny "Fedex" przekonał się o tym bardzo boleśnie.

Już w pierwszym secie było widać, że Federer czuł w nogach morderczy, ponad czterogodzinny półfinał z Argentyńczykiem Juanem Martinem del Potro. Tymczasem Murray grał niezwykle widowiskowo, a do tego skutecznie. Szwajcar zdołał w tej partii ugrać zaledwie dwa gemy.

Federer walczył jeszcze w drugim secie, ale najważniejsze piłki i wymiany Murray przechylał na swoją korzyść. Trzecia partia to już dominacja urodzonego w Glasgow Murraya.

Powtórzyła się zatem historia z 1908 roku, kiedy to na igrzyskach olimpijskich w Londynie również triumfował reprezentant gospodarzy. Brytyjscy kibice czekali zatem aż 104 lata na następcę Arthura Gore'a. Federerowi na osłodę pozostał pierwszy medal igrzysk w turnieju singlowym.