Jest drugi medal! Michalska i Fularczyk z brązem!

Mamy medal! Nasze wioślarki w dwójce podwójnej Julia Michalska i Magdalena Fularczyk zajęły trzecie miejsce w finałowym wyścigu igrzysk w Londynie. Wygrały Brytyjki przed Australijkami.

Na drugi medal podczas igrzysk czekaliśmy od soboty. Po srebrnym krążku Sylwii Bogackiej w strzelectwie, biało-czerwoni zawodzili. Do piątku. Julia Michalska i Magdalena Fularczyk zdobyły brąz. Wyższe miejsce było poza zasięgiem.

Od początku prowadziły faworyzowane Brytyjki Katherine Grainger i Anną Watkins, a za nimi trzymały się Australijki Kim Crow i Brooke Pratley. Polki broniły trzeciej pozycji, bo w końcówce były mocno atakowane przez Chinki.

Michalska i Fularczyk wywalczyły 263. medal w historii olimpijskich występów polskich sportowców, a 16. w wioślarstwie. Na ogólny dorobek składają się 62 złote, 81 srebrnych oraz 120 brązowych.