Bodnar daleko. Złoto dla Wigginsa

Maciej Bodnar zajął 25. miejsce w jeździe indywidualnej na czas podczas igrzysk w Londynie. Dwa medale zdobyli Brytyjczycy – po złoto sięgnął zwycięzca tegorocznego Tour de France Bradley Wiggins, a trzeci był Christopher Froome. Srebrny medal zdobył Niemiec Tony Martin.

Bradley Wiggins wygrał z przewagą 42 sekund (fot. Getty Images) Bradley Wiggins wygrał z przewagą 42 sekund (fot. Getty Images)

Dla Wiggins był to już siódmy medal igrzysk, ale pierwszy w rywalizacji szosowej. Wszystkie dotychczasowe zdobył w kolarstwie torowym.

32-letni kolarz nie zaliczy do udanych wyścigu ze startu wspólnego. Zajął w nim dopiero 103. miejsce.

Rywalizując na torze 32-letni obecnie kolarz został trzykrotnym złotym medalistą olimpijskim i sześciokrotnym mistrzem świata. Startować na szosie zaczął z powodzeniem po igrzyskach w Pekinie.