Mateusiak i Zięba przegrali mecz o półfinał!

Robert Mateusiak i Nadieżda Zięba byli blisko sprawienia ogromnej sensacji. W ćwierćfinale miksta po zaciętej końcówce ulegli faworyzowanym Chińczykom Chen Xu/Jin Ma 1:2 w setach (21:19, 16:21, 21:23). Szkoda, bo Polacy w ostatniej partii prowadzili 16:12, a potem zmarnowali lotkę meczową.

Polski mikst ma czego żałować (fot. Getty Images) Polski mikst ma czego żałować (fot. Getty Images)

Faworytem pojedynku byli Chińczycy, którzy w Londynie nie stracili w meczach grupowych nawet seta. Nie przypuszczali też chyba, że będą musieli wznieść się na wyżyny swych umiejętności, by awansować do półfinału.

Po kilku efektownych zagraniach i udanych akcjach Polacy prowadzili 4:2 i nie były to miłe złego początki w tej odsłonie. Rywale zdołali jednak dojść do remisu 6:6. Potem walka toczyła się punkt za punkt do stanu 16:16, kiedy to wiatr w żagle złapali biało-czerwoni, uzyskali przewagę i wygrali 21:19.

Drugi set przyniósł Chińczykom szybkie prowadzenie. Od wyniku 8:5 ponownie rywalizacja przebiegała punkt za punkt, ale przewaga z początkowej części nie została zniwelowana przez mistrzów Europy i rywale zwyciężyli 21:16.

Decydująca batalia rozpoczęła się, podobnie jak pierwszy set, od prowadzenia polskiej pary 9:6, 14:11, 16:12. Od remisu 16:16 finezyjna końcówka była niezwykle emocjonująca.

Mateusiak walczył dosłownie do upadłego, dwukrotnie rzucając się z rakietką na parkiet niczym siatkarz w obronie piłki. Również i Chińczyk padł na boisko jak bokser po ciosie. Po remisie 20:20 prowadzenie objęli Polacy, ale ich dwa błędy sprawiły, że z awansu cieszyli się rywale.