Porażka Li Qian. Japonka za silna

W singlowych turniejach tenisa nie ma już reprezentnatów Polski. Po Wang Zheng Yi i Natalii Partyce z rywalizacji odpadła także Li Qian, która przegrała w 4. rundzie z Japonką Kasumi Ishikawą 1:4 (9:11, 5:11, 12:10, 12:14, 6:11).

Li Qian odpadła z turnieju singlistek, ale wystartuje jeszcze w drużynie (fot. Getty Images) Li Qian odpadła z turnieju singlistek, ale wystartuje jeszcze w drużynie (fot. Getty Images)

Li Qian rozpoczęła olimpijska rywalizację doskonale, od zwycięstwa 4:0 nad Yi-Hua Huang w 3. rundzie. Tym razem nie była faworytką, bo jej przeciwniczka plasuje się w czołowej dziesiątce światowego rankingu, a w Londynie jest rozstawiona z numerem czwartym.

Mimo to mecz lepiej zaczął się dla reprezentantki Polski, która w pierwszym secie uzyskała nawet czteropunktowe prowadzenie. Ishikawa szybko odrobiła jednak straty i wygrała tę partię do 9, a kolejną bardzo łatwo do 5.

W trzecim secie do gry wróciła Li Qian – mimo, że przegrywała już 1:5, zdołała dogonić rywalkę i zwyciężyła 12:10. Okazało się jednak, że był to tylko honorowy punkt. W piątym secie, choć gra była bardzo wyrównana, to Japonka wygrała 14:12. W kolejnym dopełniła formalności i zwycięstwem do 6 przypieczętowała awans do ćwierćfinału.

Dla Li Qian to drugi olimpijski start – przed cztrema laty w Pekinie odpadła już w 1. rundzie. W Londynie czeka ją jeszcze występ w rywalizacji drużynowej.