Vos triumfowała w deszczu, Pawłowska na 11. miejscu

Źródło: PAP

Holenderka Marianne Vos wygrała kolarski wyścig ze startu wspólnego kobiet podczas igrzysk olimpijskich w Londynie. Jedyna reprezentantka Polski – Katarzyna Pawłowska (Limaro Kórnik) finiszowała w peletonie, na 11. miejscu ze stratą 27 sekund do zwyciężczyni.

Triumfująca Marianne Vos (fot. Getty Images) Triumfująca Marianne Vos (fot. Getty Images)

Vos wyprzedziła na finiszu Elizabeth Armitstead, która zdobyła pierwszy medal dla gospodarzy igrzysk. Brąz przypadł Rosjance Oldze Zabielińskiej.

25-letnia Vos jest wszechstronną zawodniczką, odnoszącą sukcesy na szosie, na torze i w przełajach. W niedzielę zdobyła swój drugi złoty medal olimpijski. Cztery lata temu w Pekinie była najlepsza w torowym wyścigu punktowym.

W różnych specjalnościach kolarskich zdobyła osiem tęczowych koszulek mistrzyni świata, ale na szosie tylko jedną - w 2006 roku. W pięciu następnych czempionatach szosowych zdobywała srebrne medale.