MŚ: brąz dla Michalczuk, Kruk i Wichrowska w finale

Źródło: PAP/msk

Sandra Kruk (57 kg, Kontra Elbląg) i Magdalena Wichrowska (64 kg, GUKS Carbo Gliwice) wystąpią w sobotnich finałach mistrzostw świata w boksie w Qinhuangdao. Brązowy medal zdobyła Karolina Michalczuk (51 kg, Paco Lublin).

Karolinę Michalczuk (L) na pewno zobaczymy na olimpijskim ringu w Londynie (fot. Getty Images) Karolinę Michalczuk (L) na pewno zobaczymy na olimpijskim ringu w Londynie (fot. Getty Images)

W piątkowych walkach półfinałowych Kruk wygrała z wicemistrzynią Europy Brytyjką Lisą Whiteside 26:16, Wichrowska (w oficjalnych komunikatach z Qinhuangdao figuruje pod panieńskim nazwiskiem Stelmach) pokonała Rosjankę Darię Abramową 14:10, zaś Michalczuk przegrała z broniącą tytułu Chinką Ren Cancan 18:27.

Boks kobiet zadebiutuje podczas igrzysk 2012. Jedyną kwalifikacją są MŚ w Qinhuangdao, a awans wywalczyła Michalczuk. Walki w Londynie odbywać się będą w trzech kategoriach wagowych: 51, 60 oraz 75 kg.

Z grona polskich pięściarek multimedalistką mistrzostw globu jest Michalczuk. Zawodniczka trenująca w Paco Lublin pod okiem Władysława Maciejewskiego, a w kadrze z Leszkiem Piotrowskim, ma w dorobku złoto (2008), srebro (2006) oraz dwa brązy (2010, 2012).

Czytaj również: MŚ w boksie: Wichrowska blisko medalu, porażka Fidury