Aktualności

Zdjęcie

– Jestem wdzięczny Piotrkowi Myszce i część mojego medalu należy także do niego – powiedział trzeci na igrzyskach w żeglarskiej klasie RS:X Przemysław Miarczyński.

Zdjęcie

Przemysław Miarczyński do występu na igrzyskach olimpijskich przygotowywał się wraz ze swoim konkurentem Piotrem Myszką, z którym wygrał rywalizację o wyjazd do Londynu. – Piotrkowi należą się szczególne podziękowania – zauważył.

Zdjęcie

Agnieszka Skrzypulec (SEJK Pogoń Szczecin) i Jolanta Ogar (AZS AWFiS Gdańsk) na 12. pozycji w klasie 470 zakończyły udział w olimpijskich regatach żeglarskich w Weymouth. W finałowym wyścigu w piątek wystąpi czołowa dziesiątka załóg.

Zdjęcie

Wycieczka na piwo do ruin zamku, na którą trener windsurfingowej kadry Paweł Kowalski zabrał Zofię Noceti-Klepacką i Przemysława Miarczyńskiego mogła mieć kluczowe znaczenie w wywalczeniu przez nich na akwenie w Weymouth brązowych medali olimpijskich.

Zdjęcie

Przemysław Miarczyński (SKŻ Ergo Hestia Sopot), który w Weymouth zdobył brązowy medal olimpijski w żeglarskiej klasie RS:X, znakomicie rozegrał finałowy wyścig - uważa jego klubowy kolega, uczestnik igrzysk w 1992 roku Piotr Olewiński.

Zdjęcie

Zofia Noceti-Klepacka i Przemysław Miarczyński stanęli we wtorek na podium w windsurfingu. – Dwie brązowe deski do kolekcji – możemy przeczytać w prasie.

Zdjęcie

Jolanta Ogar i Agnieszka Skrzypulec żeglujące w klasie 470 zajęły odpowiednio 18. i 8. miejscu we wtorkowych wyścigach. Polki mają jeszcze szansę na wyścig medalowy, ponieważ w klasyfikacji generalnej zajmują 13. lokatę.

Zdjęcie

Jadąc do Londynu Zofia Noceti-Klepacka mówiła: – Teraz mam tylko jeden cel w sporcie - olimpijski medal. Musi się sprawdzić porzekadło do trzech razy sztuka. 25-letnia warszawianka wywalczyła w Weymouth brązowy krążek igrzysk w windsurfingowej klasie RS:X.

Zdjęcie

– Wzruszyłem się oglądając ostatni wyścig mojego przyjaciela Przemka Miarczyńskiego. On całą swoją postawą, zarówno w życiu jak i w sporcie, zasłużył na ten medal - powiedział pierwszy trener brązowego medalisty olimpijskiego w klasie RS:X Roman Budziński.

Zdjęcie

Dzięki znakomitej końcówce w wyścigu finałowym Zofia Noceti-Klepacka wróci z igrzysk z brązowym medalem. Po złoto sięgnęła Hiszpanka Marina Neira Alabau.

Zdjęcie

Zdjęcie

Przemysław Miarczyński zajął 4. miejsce w wyścigu medalowym klasy RS:X czym zapewnił sobie brązowy medal igrzysk olimpijskich. Złoto zdobył bezkonkurencyjny Holender Dorian van Rijsselberge.

Zdjęcie

Zdjęcie

Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński awansowali z 13. na 11. miejsce w klasie 49er po 13 wyścigach żeglarskich regat olimpijskich, które odbywają się u wybrzeży Weymouth.

Zdjęcie

Załoga klasy Star Mateusz Kusznierewicz i Dominik Życki pożegnała się z igrzyskami na dobre. Wcześniej podjętych decyzji nie zmienią, ale od żeglarstwa nie odejdą. Rywalizację w regatach Londyn 2012 zakończyli na ósmym miejscu.

Zdjęcie

Przemysław Miarczyński zajął 10 miejsce w przedostatnim wyścigu w żeglarskiej klasie RS:X i wciąż liczy się w walce o trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej. Do broniącego medalowej pozycji Niemca, Toniego Wilhelma traci 6 punktów.

Zdjęcie

Przemysław Miarczyński spisał się słabo w 9. wyścigu w żeglarskiej klasie RS:X. Polak zajął odległe 13 miejsce i miał ogromną stratę do zwycięzcy, Holendra Doriana van Rijsselberga. Miarczyński zajmuje czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej.

Zdjęcie

Zofia Noceti-Klepacka nie poprawiła lokaty przed decydującym wyścigiem. Polka w niedzielnych wyścigach dwukrotnie była czwarta i pozostała na piątym miejscu w klasyfikacji generalnej regat w klasie RS-X.

Zdjęcie

Duetowi Kusznierewicz-Zycki nie udało się poprawić lokaty w ostatnim wyścigu regat w klasie Star. Polacy dopłynęli na 9. miejscu, a igrzyska zakończyli na 8. pozycji.

Zdjęcie

Przemysław Miarczyński spadł z trzeciego na czwarte miejsce w windsurfingowej klasie RS:X po ośmiu wyścigach olimpijskich regat, które odbywają się u wybrzeży Weymouth.