Aktualności

Zdjęcie

Mistrz olimpijski z Londynu w triathlonie Brytyjczyk Alistair Brownlee oraz jego brat Jonathan, który zdobył brązowy medal, otrzymali w nagrodę po... 10 funtów. Pieniądze przesłał im wraz z gratulacjami 89-letni emeryt.

Zdjęcie

Marek Jaskółka (Biuro Podróży AS Szczecin) z czasem 1:52.38 zajął 46. miejsce w olimpijskiej rywalizacji triathlonistów w Londynie. Zwyciężył Brytyjczyk Alistair Brownlee (1:46.25).

Zdjęcie

Agnieszka Jerzyk (64-sto Leszno) zajęła 25., a Maria Cześnik (WLKS Kmicic Częstochowa) była 31. w olimpijskiej rywalizacji triathlonistek w Londynie. Do zwyciężczyni Szwajcarki Nicoli Spirig straciły odpowiednio 3.04 i 4.21.

Zdjęcie

– Największe szanse z trójki Polaków w triathlonie ma Agnieszka Jerzyk. Jednak na medal nie ma co liczyć. Sukcesem będzie pierwsza "15" – twierdzi komentator sportowy Igor Błachut.

Zdjęcie

Troje polskich triathlonistów: Maria Cześnik (WLKS Kmicic Częstochowa), Agnieszka Jerzyk (Real 64-sto Leszno) i Marek Jaskółka (BP AS Szczecin) uzyskało międzynarodową kwalifikację olimpijską. Skład reprezentacji na igrzyska 7 lipca zatwierdzi zarząd PKOl.

Zdjęcie

Złota medalistka olimpijska i trzykrotna mistrzyni świata w triathlonie, Emma Snowsill nie została powołana do australijskiej ekipy na igrzyska do Londynu. Zawodniczkę ostatnio trapiły kontuzje i choroby, co spowodowało spadek formy.

Zdjęcie

Siedmiokrotny triumfator kolarskiego wyścigu Tour de France Lance Armstrong zwyciężył w rozgrywanych w hawajskim Honu zawodach w triatlonie Half Ironman (1,9 km - pływanie, 90 km - jazda na rowerze, 21,1 km - bieg).

Zdjęcie

Na triathlonowe trasy wybiegnie w sumie 100 sportowców – 50 zawodników i 50 zawodniczek. Zmagania w tej dyscyplinie zaplanowano od 1 do 7 sierpnia, a trasa obejmuje najbardziej atrakcyjnie miejsca Londynu.

Zdjęcie

Triathlon to sport, w którym rzadko zdarzają się identyczne wyniki. W pierwszych tegorocznych zawodach w Mooloolabie ten sam czas miało aż trzech zawodników! O miejscach na podium musiała zadecydować fotokomórka.