Aktualności

Zdjęcie

Reprezentant Korei Południowej Jin Jongoh wygrał na olimpijskiej strzelnicy w Londynie konkurencję pistoletu dowolnego 50 m. Srebrny medal igrzysk wywalczył jego rodak Choi Young-Rae, a brązowy Chińczyk Wang Zhiwei.

Zdjęcie

Sylwia Bogacka nie rozpacza po zajęciu czwartego miejsca w olimpijskim finale w strzeleckiej konkurencji karabinu trzy postawy na 50 m. Polka stwierdziła, że w sobotę w Londynie po prostu nie dogadała się z karabinem.

Zdjęcie

Sylwia Bogacka nie zdobyła drugiego medalu na igrzyskach. Polka zajęła czwarte miejsce w konkurencji strzeleckiej karabinu trzy postawy na 50 m. Agnieszka Nagay była ósma. Wygrała Jamie Gray z USA.

Zdjęcie

Białorusin Siergiej Martynow zdobył złoty medal igrzysk olimpijskich w strzeleckiej konkurencji karabin 50 metrów w pozycji leżącej, bijąc wynikiem 705,5 pkt rekord świata.

Zdjęcie

Koreanka Jangmi Kim wygrała na strzelnicy w Londynie olimpijską rywalizację w pistolecie sportowym na 25 m. Tytuł wicemistrzyni przypadł srebrnej medalistce z Pekinu Chince Ying Chen. Trzecia była Ukrainka Ołena Kostewycz.

Zdjęcie

Beata Bartków-Kwiatkowska (Wisła Kraków) nie zdołała zakwalifikować się do finału zawodów strzeleckich igrzysk olimpijskich w konkurencji pistoletu na dystansie 25 metrów. W stawce 39 zawodniczek zajęła 35. miejsce.

Zdjęcie

Sylwia Bogacka, zdobywając srebrny medal igrzysk w Londynie, na podium rozdzieliła dwie Chinki. Polka uważa, że 4 sierpnia, w konkurencji strzelania z karabinu w trzech postawach, walkę o zwycięstwo ponownie stoczy z zawodniczkami z Państwa Środka.

Zdjęcie

Beata Bartków-Kwiatkowska (Wisła Kraków) odpadła w eliminacjach olimpijskiej rywalizacji w strzelaniu z pistoletu pneumatycznego na 10 m. Polka uzyskała 366 punktów i została sklasyfikowana na 44. miejscu. Najlepsza okazała się Chinka Wenjun Guo - 388 pkt.

Zdjęcie

Dwukrotna mistrzyni olimpijska w konkurencjach strzeleckich Renata Mauer-Różańska przyznała, że odetchnęła z ulgą kiedy srebrny medal igrzysk odebrała w sobotę w Londynie Sylwia Bogacka.

Zdjęcie

Reprezentant Korei Południowej Jin Jongoh zdobył złoty medal w strzelaniu z pistoletu pneumatycznego na 10 m. Srebrny wywalczył Włoch Luca Tesconi, a brązowy Serb Andrija Zlatic.

Zdjęcie

Srebrny medal igrzysk w Londynie Sylwii Bogackiej w strzelectwie nie był zaskoczeniem dla trenera kadry Andrzeja Kijowskiego. – Dziewczyny robiły systematyczne postępy, w zawodach Pucharu Świata coraz częściej zajmują miejsca tuż za podium – podkreślił.

Zdjęcie

Tak jak w 1996 roku w Atlancie, również w Londynie pierwsza olimpijska konkurencja, strzelanie z karabinu pneumatycznego na 10 m kobiet, przyniosła Polsce medal. Sylwia Bogacka stanęła na drugim stopniu podium, mając w pamięci triumf Renaty Mauer sprzed 16 lat.

Zdjęcie

Sylwia Bogacka zdobyła srebrny medal w konkurencji karabinka pneumatycznego w strzelectwie podczas igrzysk olimpijskich. To pierwszy polski krążek w Londynie!

Zdjęcie

Zdjęcie

Reprezentantka Polski w strzelectwie z karabinku pneumatycznego, Sylwia Bogacka wygrała eliminacje i awansowała do wąskiego finału. Polka zdobyła 399 punktów na 400 możliwych. Aż 37 razy trafiła w sam środek tarczy. Finał o 12.00 w SPORT.TVP.PL!

Zdjęcie

W 1996 roku Renata Mauer została autorką jednej z najbardziej radosnych chwil w historii polskiego sportu. Już w pierwszej konkurencji igrzysk sięgnęła po złoty medal.

Zdjęcie

Zdjęcie

Paula Wrońska, jedna z czterech reprezentantek Polski, które wystąpią w konkurencjach strzeleckich igrzysk przyznała przed wylotem do Londynu, że nie odczuwa olimpijskiej tremy. Ale - jak zaznaczyła - może to się nad Tamizą zmienić.

Zdjęcie

Dwukrotna mistrzyni olimpijska w strzelectwie Renata Mauer-Różańska twierdzi, że nasze panie są w bardzo dobrej formie przed igrzyskami.

Zdjęcie

Zdaniem Jarosława Idziego w polskim strzelectwie nie ma już takich gwiazd jaką była przez lata Renata Mauer. Jednak przy odrobinie szczęścia komentator TVP twierdzi, że możemy zdobyć jeden medal.