Aktualności

Zdjęcie

– Zrobiliśmy co mogliśmy w kwestii przygotowań, ale Michałowi jeszcze brakuje mu pod względem taktyki – przyznał prezes Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego Grzegorz Brodzik oceniając start w Londynie jedynego reprezentanta biało-czerwonych, Michała Łoniewskiego (68 kg).

Zdjęcie

Język chorwacki jest "urzędowym" w olimpijskiej reprezentacji Polski w taekwondo. Koreański trener Hong Seung Ki mieszka w okolicach Zagrzebia i tam odbywały się treningi Michała Łoniewskiego. Start w igrzyskach w Londynie zakończył na 1/8 finału.

Zdjęcie

– O porażce Michała Łoniewskiego przesądził błąd taktyczny w drugiej rundzie – stwierdził jego trener klubowy Tomasz Pyciarz po porażce w 1/8 finału w Londynie. Polak zakończył start w igrzyskach, bo jego rywal przegrał w kolejnej fazie. To oznacza, że Łoniewski nie będzie walczył w repasażach.

Zdjęcie

Michał Łoniewski przegrał swoją pierwszą walkę z Afgańczykiem Rohullahem Nikpahem.Rywal był zdecydowanie lepszy od Polaka, a w trzeciej rundzie miał nad nim dużą przewagę i wygrał 12:5.

Zdjęcie

Michał Łoniewski, jedyny polski przedstawiciel taekwondo w Londynie, nie jest faworytem do medalu w swojej kategorii wagowej. Jednak Tomasz Pyciarz liczy na to, że jego podopieczny na igrzyskach olimpijskich w Londynie pokaże się z dobrej strony.

Zdjęcie

Grzegorz Brodzik, prezes Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego, liczy na znakomity występ Michał Łoniewskiego na igrzyskach olimpijskich w Londynie. – On celuje w medal, ale wiele będzie zależeć od szczęścia w losowaniu – mówi.

Zdjęcie

128 zawodników i zawodniczek wystąpi w zawodach taekwondo w czasie igrzysk olimpijskich w Londynie. Rywalizacja trwać będzie w dniach od 8 do11 sierpnia w olimpijskiej hali ExCeL.

Zdjęcie

Michał Łoniewski (AZS AWF Warszawa) zajął drugie miejsce w kategorii 68 kg w europejskim turnieju kwalifikacyjnym w taekwondo w rosyjskim Kazaniu i tym samym wywalczył miejsce dla Polski w igrzyskach olimpijskich w Londynie.

Zdjęcie

Trzydzieści sześć medali mistrzostw Europy w taekwon-do ITF zdobyli w Bratysławie reprezentanci kraju - 19 wywalczyli seniorzy, a 17 juniorzy. W łącznej klasyfikacji medalowej Polska uplasowała się na pierwszej pozycji. Takie miejsce zajmuje od 1992 roku.

Zdjęcie

Trzydzieści cztery medale mistrzostw Europy w Taekwon-Do ITF zdobyli w szwedzkiej miejscowości Skovde reprezentanci Polski - osiemnaście wywalczyli seniorzy, a szesnaście juniorzy.

Zdjęcie

Marcin Anikiej został wicemistrzem świata juniorów w taekwondo olimpijskim w kategorii do 63 kg. To jedyny medal polskiej reprezentacji w tej imprezie i trzeci w historii. W meksykańskiej miejscowości Tijuana rywalizowało 700 sportowców z 97 krajów.