Aktualności

Zdjęcie

W Wenezueli zapanowała wielka euforia po tym jak Ruben Limardo Gascon wygrał w środę turniej olimpijski szpadzistów w igrzyskach w Londynie. 27-letni zawodnik Piasta Gliwice zdobył drugi w historii, a pierwszy od 44 lat, złoty medal olimpijski dla tego kraju.

Zdjęcie

Szpadzista Radosław Zawrotniak nie krył rozczarowania słabym występem olimpijski. Polak odpadł już po pierwszej walce. – Zostałem zrobiony na szaro i muszę jechać do domu – przyznał z goryczą.

Zdjęcie

Polskie florecistki w składzie Małgorzata Wojtkowiak, Sylwia Gruchała, Martyna Synoradzka doznały sromotnej porażki w starciu z Francją. Biało-czerwone przegrały stosunkiem 42:31 i zakończyły udział w igrzyskach olimpijskich.

Zdjęcie

Magdalena Piekarska była największą nadzieją polskiej szermierki na medal w Londynie, a przegrała już pierwszą walkę. – Przyjechałam po więcej. Jestem na siebie zła – powiedziała.

Zdjęcie

Aleksandra Socha nie zdołała awansować do ćwierćfinału turnieju indywidualnego szablistek na igrzyskach w Londynie. Polka przegrała 7:15 z Vassiliki Vougiouką. Greczynka objęła wysokie prowadzenie już na początku walki i nie oddała go do końca starcia.

Zdjęcie

Aleksandra Socha (AZS AWF Warszawa) pokonała Kanadyjkę Sandrę Sassine 15:7 i awansowała do 1/8 finału turnieju indywidualnego szablistek w igrzyskach olimpijskich w Londynie.

Zdjęcie

– Liczyłem, że 68. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego będzie mnie nieść po złoto – przyznaje szpadzista Radosław Zawrotniak (AZS AWF Kraków) po odpadnięciu w 1/16 finału turnieju olimpijskiego w Londynie. Z zamiłowania jest historykiem.

Zdjęcie

W 1/16 finału turnieju szpadzistów Radosław Zawrotniak spotkał się z Senegalczykiem Alexandre Bouzaid.

Zdjęcie

Zdjęcie

21-letni Egipcjanin Alaaeldin Abouelkassem sprawił sensację w turnieju florecistów, zdobywając w Londynie srebrny medal. To pierwszy szermierz z Afryki, który stanął na olimpijskim podium.

Zdjęcie

Ukrainka Jana Szemiakina pokonała w finale turnieju olimpijskiego szpadzistek Niemkę Brittę Heidemann. Brązowy medal zdobyła Chinka Sun Yuije.

Zdjęcie

W półfinale rywalizacji szpadzistek, kiedy do końca pojedynku między Shin A Lam i Brittą Heidemann została sekunda, sędziowie zezwolili Niemce na aż cztery ataki.

Zdjęcie

Zdjęcie

– Brak trenerów, to jeden z powodów kryzysu polskiej szermierki – uważa prezes polskiego związku Jacek Bierkowski. W olimpijskim turnieju w Londynie biało-czerwoni wygrali do tej pory... jedną walkę.

Zdjęcie

Klątwą hali ExCel nazwała Magdalena Piekarska niepowodzenia polskich szermierzy w olimpijskim turnieju w Londynie. Szpadzistka AZS AWF Warszawa uległa w poniedziałek w 1/16 finału Szwajcarce Tiffany Geroudet 14:15 i odpadła z rywalizacji.

Zdjęcie

Pojedynek Magdaleny Piekarskiej w 1/16 finału olimpijskiego turnieju szpadzistek ze Szwajcarką Tiffany Geroudet.

Zdjęcie

Zdjęcie

Najlepsza polska florecistka ostatnich lat Sylwia Gruchała nie kryła rozczarowania po słabym występie w turnieju indywidualnym igrzysk w Londynie, ale przyznała, że kiedyś po porażce byłaby bardziej wkurzona. – Nie jestem już Sylwią-wojowniczką – zaznaczyła.

Zdjęcie

Większe doświadczenie Niemca Nicolasa Limbacha było decydujące o jego zwycięstwie w walce o awans do czołowej ”16” olimpijskiego turnieju szablistów - uważa Adam Skrodzki (AZS AWF Katowice). – W kluczowym momencie zmienił taktykę - ocenił Polak.

Zdjęcie

Pojedynek 1/32 finału olimpijskiego turnieju szablistów, w którym Adam Skrodzki zmierzył się z reprezentantem Hongkongu Hin Chung Lamem.