Aktualności

Zdjęcie

Na igrzyskach w Pekinie w 2008 roku Chińczycy triumfowali w siedmiu z ośmiu kategorii w skokach do wody. W Londynie byli faworytami do zdobycia kompletu złotych medali. Nie udało im się to, byli najlepsi tylko w sześciu konkurencjach.

Zdjęcie

Amerykanin David Boudia zwyciężył w sobotę w olimpijskim finale igrzysk w Londynie w skokach do wody z wieży 10 m. Srebrny medal zdobył Chińczyk Bo Qiu, a brązowy Brytyjczyk Thomas Daley.

Zdjęcie

Chinka Ruolin Chen zdobyła złoty medal olimpijski w Londynie w skokach do wody z wieży 10 m. Drugie miejsce zajęła Brittany Broben z Australii, a trzecie Pamg Pandelela-Rinong z Malezji.

Zdjęcie

Chińczycy Kai Qin i Yutong Luo zdobyli złote medale olimpijskie w Londynie w skokach synchronicznych do wody z trampoliny 3 m. Drugie miejsce zajęli Rosjanie Ilia Zacharow i Jewgenij Kuzniecow, a brąz wywalczyli Kristian Ipsen i Troy Dumais z USA.

Zdjęcie

Chinki Ruolin Chen i Hao Wang zdobyły na basenie w Londynie złote medale igrzysk w skokach synchronicznych z wieży 10-metrowej.

Zdjęcie

Chińczycy Cao Yuan i Zhang Yangquan zdobyli na olimpijskim basenie w Londynie złote medale igrzysk w skokach synchronicznych z wieży 10-metrowej. Drugie miejsce zajęli Meksykanie Ivan Garcia, German Sanchez, a trzecie Amerykanie David Boudia, Nicholas McCrory.

Zdjęcie

Skoki do wody nie są w Polsce dyscypliną specjalnie popularną. Dla wielu osób niejasne są choćby zasady punktowania. – Wszystko jest całkowicie przejrzyste – uważa sędzina klasy międzynarodowej Anna Wierniuk.

Zdjęcie

Reprezentanci Chin na wielkich imprezach zgarniają większość medali w skokach do wody. Tak było podczas w igrzysk Pekinie, tak jest na mistrzostwach świata. Zdaniem trenera Andrzeja Wierniuka, podobnie będzie w Londynie.

Zdjęcie

136 zawodników i zawodniczek wystąpi w zawodach w skokach do wody w czasie igrzysk olimpijskich w Londynie. Rywalizacja trwać będzie w dniach 29 lipca – 11 sierpnia na olimpijskiej pływalni Aquatics Centre.

Zdjęcie

Chińczyk Chong He triumfował w zmaganiach skoków do wody z trampoliny trzymetrowej w pływackich mistrzostwach świata w Szanghaju. Do tej pory rozegrano osiem z dziesięciu konkurencji w tej dyscyplinie. We wszystkich najlepsi byli zawodnicy gospodarzy.

Zdjęcie

24 lipca w Chinach rozpoczną się mistrzostwa świata w pływaniu. Dla Pawła Korzeniowskiego będzie to tylko przystanek w drodze do upragnionego celu - medalu olimpijskiego.

Zdjęcie

Andrzej Rzeszutek (Stal Rzeszów) zajął ósme miejsce w finałowych zmaganiach skoków do wody z trampoliny jednometrowej na pływackich mistrzostwach świata w Szanghaju. Triumfował Chińczyk Shixin Li.

Zdjęcie

Andrzej Rzeszutek (Stal Rzeszów) zajął dziesiąte miejsce w sobotnich kwalifikacjach i awansował do poniedziałkowego finału skoków do wody z jednometrowej trampoliny na pływackich mistrzostwach świata w Szanghaju.