Aktualności

Zdjęcie

Legendarny trener. Poprowadził reprezentację Polski do mistrzostwa świata i olimpijskiego złota.

Zdjęcie

Trener polskich siatkarzy Andrea Anastasi wytłumaczył, dlaczego biało-czerwoni zawiedli w turnieju olimpijskim w Londynie. – Dla mnie igrzyska to najważniejszy turniej na świecie. Nie potrafię przestać myśleć, co stało się w tym cholernym Londynie – wyjaśnił w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

Zdjęcie

Polscy siatkarze po porażce z Rosjanami (0:3) w ćwierćfinale igrzysk w Londynie spadli na czwartą lokatę w rankingu międzynarodowej federacji (FIVB). Wyprzedzili ich brązowi medaliści olimpijscy Włosi. Liderami są nadal Brazylijczycy przed Rosjanami.

Zdjęcie

Trener polskich siatkarzy Andrea Anastasi uważa, że zawodnicy nie poradzili sobie z presją i dlatego ulegli w ćwierćfinale igrzysk olimpijskich Rosjanom 0:3. – Nie wytrzymała głowa – dodał prezes PZPS Mirosław Przedpełski.

Zdjęcie

– Niektórzy już nigdy nie zdobędą medalu. Z tym będą musieli żyć – wyznał z przykrością Piotr Dębowski o tych polskich siatkarzach, dla których igrzyska Londyn 2012 były ostatnim występem olimpijskim.

Zdjęcie

Siergiej Tietuchin i jego koledzy z siatkarskiej reprezentacji Rosji wciąż nie mogą uwierzyć w to, co się stało podczas olimpijskiego finału z Brazylią.

Zdjęcie

Bez wątpienia pojedynek siatkarzy Rosja - Brazylia był jednym z najbardziej emocjonujących finałów igrzysk olimpijskich w Londynie. Po złoto sięgnęli Rosjanie, a medale zawodnikom zawieszała na szyjach członkini MKOl-u Irena Szewińska.

Zdjęcie

Siatkarze Brazylii nie powtórzyli wyczynu rodaczek. Rosjanie w finale przegrywali już w setach 0:2 i 19:22 w trzeciej partii, ale to oni cieszyli się z olimpijskiego złota!

Zdjęcie

Włosi pokonali 3:1 (25:19, 23:25, 25:22, 25:21) Bułgarię i sięgnęli po brązowy medal igrzysk w Londynie. Italię do triumfu poprowadził przyjmujący Cristian Savani, który zdobył 23 punkty.

Zdjęcie

Pierwszy set meczu o złoty medal olimpijski pomiędzy drużynami Brazylii oraz USA w turnieju siatkówki kobiet.

Zdjęcie

Zdjęcie

Japonki po ciekawym, wyrównanym meczu pokonały Koreę Południową 3:0 (25:22, 26:24, 25:21) i zdobyły brązowy medal igrzysk w Londynie. Zawodniczki z Kraju Kwitnącej Wiśni do zwycięstwa poprowadziła Saori Sakoda, która zdobyła aż 23 punkty.

Zdjęcie

Włosi rozbici w półfinale! Brazylijczycy dominowali na boisku i pewnie pokonali Azurrich 3:0 (25:21, 25:12, 25:21). O złoto Canarinhos będą walczyć z Rosjanami.

Zdjęcie

Ze smutnymi minami powrócili w piątkowe popołudnie na warszawskie lotnisko siatkarze Marcin Możdżonek, Michał Ruciak i Zbigniew Bartman, członkowie drużyny, której nie udał się olimpijski występ. Byli zdziwieni, że po takiej wpadce witali ich wierni kibice.

Zdjęcie

Rosjanie pewnie awansowali do finału igrzysk olimpijskich. Podopieczni Władimira Alekny w czterech setach pokonali Bułgarów (25:21, 25:15, 23:25, 25:23) i w fantastycznym stylu zapewnili sobie możliwość gry o złoto. Siatkarze z Bałkanów jedynie w trzecim secie potrafili przeciwstawić się rozpędzonym Rosjanom.

Zdjęcie

Cztery najlepsze siatkarskie drużyny wkraczają w najważniejszą fazę olimpijskiego turnieju. Ich walka o medale zapowiada się niezwykle pasjonująco! Transmisje o godz. 16 i 20:30 w TVP1 i na SPORT.TVP.PL!

Zdjęcie

Mistrz olimpijski z Montrealu Tomasz Wójtowicz jest mocno rozczarowany postawą polskich siatkarzy na olimpijskim turnieju w Londynie.

Zdjęcie

– Do meczu z Polską przystępowaliśmy z pewnymi obawami. Na szczęście poradziliśmy sobie z presją – powiedział trener Rosjan Władimir Alekno po środowej wygranej jego drużyny 3:0.

Zdjęcie

Reprezentacja Polski siatkarzy wygrała z Australią 25:18 w trzecim secie meczu grupy A igrzysk olimpijskich w Londynie.

Zdjęcie

Polacy w słabym stylu przegrali ćwierćfinał z Rosją. Jednym z faworytów do medalu w meczu o wejście do strefy medalowej nie udało się ugrać nawet seta. – Przegraliśmy wszystko co chcieliśmy osiągnąć – przyznał Grzegorz Kosok.