Aktualności

Zdjęcie

Aleksandra Urbańczyk czasem 59,23 s ustanowiła rekord Polski na 100 m stylem zmiennym i zajęła 4. miejsce w rozgrywanych na krótkim basenie w Eindhoven zawodach Pucharu Świata w pływaniu. Wygrała Węgierka Katinka Hosszu, a jej rezultat 57,50 to rekord globu.

Zdjęcie

Belgijska pływaczka Fanny Lecluyse została przez kierownictwo swojej reprezentacji jeszcze przed zakończeniem igrzysk olimpijskich w Londynie karnie odesłana do kraju z powodu nieodpowiedniego zachowania.

Zdjęcie

Tunezyjczyk Oussama Mellouli zdobył w Londynie złoty medal olimpijski w pływaniu na akwenie otwartym na dystansie 10 km. Srebrny wywalczył Niemiec Thomas Lurz, a brązowy Kanadyjczyk Richard Weinberger. Tunezyjczyk jest pierwszym sportowcem, który zdobył medale zarówno na otwartym akwenie, jak i na krytej pływalni.

Zdjęcie

Keri-Anne Payne była jedną z największych gwiazd Team Great Britain przed i w trakcie igrzysk w Londynie, na których miała zdobyć złoty medal w pływackim maratonie na 10 km. Na otwartym akwenie w Hyde Parku znalazła się jednak tuż za olimpijskim podium.

Zdjęcie

Natalia Charłos zajęła w czwartek 15. miejsce w olimpijskim maratonie pływackim na 10 km na otwartym akwenie podczas igrzysk w Londynie. Zwyciężyła Węgierka Eva Risztov.

Zdjęcie

Tunezyjczyk Ous Mellouli w Londynie jako pierwszy pływak wystartuje na tych samych igrzyskach w zawodach olimpijskich na 50-metrowym basenie i na otwartym akwenie. W czwartek i piątek rywalizacja na 10 km będzie się toczyć na akwenie w Hyde Parku.

Zdjęcie

Kariera pływaczki Otylii Jędrzejczak znów na zakręcie. Jej występ w igrzyskach w Londynie zakończył się niepowodzeniem. Zmusiło ją to do zastanowienia się nad sensem kontynuowania wyczynowego uprawiania sportu.– Muszę znaleźć nowy cel w życiu – przyznała.

Zdjęcie

Pływacy USA zdominowali rywalizację o medale Igrzysk XXX Olimpiady w pływaniu. W Aquatics Centre zdobyli 30 krążków – 16 złotych, 8 srebrnych i 6 brązowych i po raz szósty z rzędu zajęli pierwsze miejsce w klasyfikacji.

Zdjęcie

Złotym medalem w olimpijskiej rywalizacji sztafet 4x100 m stylem zmiennym karierę zakończył Michael Phelps. Dla amerykańskiego pływaka był to 22. (a 18. z najcenniejszego kruszcu) krążek zdobyty na igrzyskach. Nikt inny nie może się pochwalić takim dorobkiem.

Zdjęcie

Mireia Belmonte, hiszpańska pływaczka, która zdobyła w Londynie dwa srebrne medale olimpijskie, po pierwszym sukcesie zapowiedziała, że uczci go skokiem ze spadochronem. Po drugim gotowość podjęcia wyzwania zgłosiła też jej matka.

Zdjęcie

Mateusz Sawrymowicz zajął siódme miejsce w olimpijskim wyścigu na 1500 m kraulem. Polski pływak jest zadowolony ze startu w finale, ale stwierdził, że liczył na więcej.

Zdjęcie

Mateusz Sawrymowicz zajął siódme miejsce w olimpijskim wyścigu na 1500 m kraulem. Polski pływak osiągnął rezultat 14.54,32. Po wyścigu przyznał, że choć jest zadowolony ze startu w finale, to i tak odczuwa rozczarowanie swoim występem.

Zdjęcie

Amerykańska sztafeta 4x100 metrów stylem zmiennym zwyciężyła w ostatnim pływackim wyścigu podczas IO w Londynie. Był to ostatni występ Michaela Phelpsa. Olimpijski multimedalista już wcześniej zapowiedział, że po igrzyskach zakończy karierę.

Zdjęcie

Zdjęcie

Mateusz Sawrymowicz (MŁP Szczecin) zajął siódme miejsce w sobotnim finale 1500 m st. dowolnym igrzysk olimpijskich w Londynie. Polski pływak uzyskał czas 14.54,32. Zwyciężył Chińczyk Yang Sun, który pobił rekord świata wynikiem 14.31,02.

Zdjęcie

Konrad Czerniak zajął ostatnie miejsce w finale 100 metrów stylem motylkowym. Po wyścigu Polak nie ukrywał rozczarowania tym wynikiem.

Zdjęcie

Niezwykle uzdolniona 17-latka Missy Franklin wygrała finałowy wyścig na 200 m stylem grzbietowym. Amerykanka o prawie sekundę poprawiła rekord świata!

Zdjęcie

Zdjęcie

Konrad Czerniak (Wisła Puławy) zajął ósme miejsce w piątkowym finale igrzysk olimpijskich w Londynie na 100 m stylem motylkowym. Polski pływak uzyskał czas 52,05. Zwyciężył Michael Phelps (USA) - 51,21.