Aktualności

Zdjęcie

Ależ otwarcie wielkiego finału. Oribe Peralta pokonał brazylijskiego bramkarza Gabriela już w pierwszej akcji tego spotkania!

Zdjęcie

Niewiele brakowało a Brazylijczycy wyrównaliby wynik meczu, chociaż kilka minut wcześniej przegrywali już 0:2. Jednak kapitalnego podania Hulka nie wykorzystał Oscar.

Zdjęcie

Pomocnik piłkarskiej reprezentacji Korei Południowej Jong-Woo Park nie mógł uczestniczyć w ceremonii wręczenia brązowego medalu olimpijskiego. MKOl zakazał mu udziału w uroczystości za manifestację polityczną, jakiej dopuścił się tuż po zakończeniu meczu.

Zdjęcie

Brazylia zawiodła w finale turnieju piłkarskiego IO. Przegrywając z Meksykiem 1:2 (0:1) po raz kolejny nie zdobyła tytułu. Mariusz Piekarski za winnego niepowodzenia uważa trenera, który podejmował złe decyzje. – Gdybym był na jego miejscu, to Neymar by nie grał – stwierdził były piłkarz, m.in. Flamengo Rio de Janeiro.

Zdjęcie

Skrót zmagań pomiędzy reprezentantami Brazylii i Meksyku w finale mężczyzn w piłce nożnej na turnieju olimpijskim. Spotkanie medalowe zakończyło się wygraną Meksykanów 2:1.

Zdjęcie

Druga połowa olimpijskiego finału piłki nożnej mężczyzn pomiędzy Brazylią i Meksykiem.

Zdjęcie

Pierwsza połowa olimpijskiego finału piłki nożnej mężczyzn pomiędzy Brazylią i Meksykiem.

Zdjęcie

Zdjęcie

Zdjęcie

Druga bramka Oribe Peralty w tym meczu i czwarta w całym olimpijskim turnieju.

Zdjęcie

Niewiele brakowało a po strzale Marco Fabiana Meksykanie prowadziliby już 2:0. Jednak po jego uderzeniu, piłka wylądowała na poprzeczce.

Zdjęcie

Zdjęcie

Brazylia, przed rozpoczęciem igrzysk, była wielkim faworytem turnieju piłki nożnej. W kolejnych meczach Canarinhos udowodnili, że oczekiwania nie były przesadzone. Czy podopiecznym Mano Menezesa uda się wygrać najważniejsze spotkanie i sięgnąć po upragnione złoto? Na ich drodze stanie nieobliczalny Meksyk.

Zdjęcie

Park Chu-Young w 38. minucie, po indywidualnej akcji, wyprowadził Koreę Południową na prowadzenie w finale igrzysk z Japonią.

Zdjęcie

Ja Cheol Koo w 57. minucie zaskoczył Japończyków i strzelił drugiego gola dla Korei Południowej.

Zdjęcie

Zdjęcie

Trudno sobie wyobrazić lepszą scenerię dla finałowego akcentu olimpijskiej rywalizacji piłkarzy, niż murawa majestatycznego Wembley. W sobotę angielska świątynia futbolu będzie areną zmagań reprezentacji Brazylii i Meksyku, które powalczą o pierwsze w historii złoto na igrzyskach. Dzień wcześniej w Cardiff rozegra się azjatyckie starcie o brązowy medal. Transmisja finału na żywo od godz. 16.00 w TVP 1 i na SPORT.TVP.PL!

Zdjęcie

Przytomnie zachowała się Amerykanka Carli Lloyd w polu karnym Japonek i celnym strzałem dała prowadzenie swojej drużynie w finałowym spotkaniu piłki nożnej podczas igrzysk olimpijskich w Londynie.

Zdjęcie

Piękne trafienie reprezentantki USA, Carli Lloyd w finale piłkarskiego turnieju kobiet podczas igrzysk w Londynie.