Aktualności

Zdjęcie

Rafał Dobrowolski wygrał dwa pojedynki w turnieju indywidualnym łucznictwa na IO w Londynie. Teraz przed nim pojedynek o awans do ćwierćfinału. Po zakończeniu rywalizacji zawodnik udzielił Telewizji Polskiej interesującego wywiadu.

Zdjęcie

Rafał Dobrowolski zakwalifikował się do 1/8 finału indywidualnego turnieju łuczników igrzysk olimpijskich w Londynie. Trener Polaka Józef Baściuk opowiedział o pracy ze zdolnym łucznikiem.

Zdjęcie

W pojedynku o ćwierćfinał polski łucznik Rafał Dobrowolski walczył z Koreańczykiem Oh Jin Hyekiem.

Zdjęcie

Zdjęcie

Koreańczyk Jin Hyek Oh będzie 3 sierpnia rywalem Rafała Dobrowolskiego (Stella Kielce) w 1/8 finału indywidualnego turnieju łuczników igrzysk olimpijskich w Londynie.

Zdjęcie

Rafał Dobrowolski zakwalifikował się do 1/8 finału indywidualnego turnieju łuczników igrzysk olimpijskich w Londynie, pokonując reprezentującego Indię Rahula Banerjee 136:133.

Zdjęcie

Natalia Leśniak w 1/32 finału turnieju indywidualnego łuczniczek zmierzyła się z Chinką Jing Xu.

Zdjęcie

Zdjęcie

Włosi zdobyli po raz pierwszy w historii mistrzostwo olimpijskie w turnieju drużynowym w łucznictwie. W finale igrzysk w Londynie reprezentanci Italii pokonali Stany Zjednoczone 219:218. Trzecie miejsce zajęła Korea Południowa.

Zdjęcie

Bahia Al Hamad, startując w sobotę rano w Londynie w eliminacjach strzeleckiej konkurencji karabinu pneumatycznego 10 m, została pierwszą kobietą z Kataru, który wystąpiła w igrzyskach olimpijskich.

Zdjęcie

Polska łuczniczka, Natalia Leśniak zajęła 38. miejsce w eliminacjach do turnieju olimpijskiego. Jej wynik to 639 punktów. Zwyciężyła Koreanka Bo Bae Ki przed swoją rodaczką Jin Lee Sung i Tajpejką Ya-Ting Tan.

Zdjęcie

Treningi w... garażu o 4.30 rano, to był jeden ze sposób przygotowań Rafała Dobrowolskiego do olimpijskiego turnieju w Londynie. Łucznik Stelli Kielce w piątkowych eliminacjach zajął 14. miejsce. Wynikiem 672 pkt pobił rekord Polski.

Zdjęcie

Rafał Dobrowolski (Stella Kielce) z wynikiem 672 pkt. zajął czternaste miejsce w eliminacjach olimpijskiego turnieju łuczników. Najlepszy z rekordem świata – 699 pkt – był Dong Hyun Im z Korei Południowej. Reprezentanci tego kraju zajęli trzy czołowe pozycje.

Zdjęcie

Józef Baściuk, trener Rafała Dobrowolskiego podczas IO w Londynie, przyznaje że jego podopiecznego stać na dobry wynik na igrzyskach.

Zdjęcie

Koreańczycy są prawdziwie łuczniczą nacją. Po IO w Pekinie wymienili prawie całą drużynę i wciąż są faworytami do złota w Londynie – nie może wyjść z podziwu komentator TVP Sport Ryszard Łabędź.

Zdjęcie

Natalia Leśniak (Łucznik Żywiec) i Rafał Dobrowolski (Stella Kielce) zostali nominowani przez Polski Związek Łuczniczy do startu w igrzyskach olimpijskich w Londynie. Ostateczny skład reprezentacji zarząd PKOl zatwierdzi w sobotę.

Zdjęcie

Rafał Dobrowolski (Stella Kielce) wywalczył w amerykańskim Ogden drugą kwalifikację dla Polski do turnieju łuczniczego Igrzysk XXX Olimpiady w Londynie. Polak przegrał w finale z Eliasem Malave (Wenezuela) 2:6.

Zdjęcie

Anna Szukalska (Czarna Strzała Bytom) i Piotr Nowak (Karima Prząsław) zdobyli w Amsterdamie srebrny medał łuczniczczych mistrzostw Europy w konkurencji par mieszanych.

Zdjęcie

Żadnemu z trójki Polaków nie udało się wywalczyć w łuczniczych mistrzostwach Europy w Amsterdamie kwalifikacji do turnieju olimpijskiego. Rafał Dobrowolski (Stella Kielce) był dziewiąty, Piotr Nowak (Karima Prząsław) 17., a Jacek Proć (Strzelec Legnica) 33.

Zdjęcie

Natalia Leśniak (Łucznik Żywiec) zajęła siódme, a Anna Szukalska (Czarna Strzała Bytom) dziewiąte miejsce w łuczniczych mistrzostwach Europy w strzelaniu z łuku klasycznego. Trzecia z Polek, koleżanka klubowa Leśniak, Paula Wyczechowska była 33.