Aktualności

Zdjęcie

Sylwia Gawlikowska zajęła 13. miejsce, a Katarzyna Wójcik (obie SPP CWKS Legia Warszawa) była 19. w olimpijskiej rywalizacji w pięcioboju nowoczesnym. To ostatnia konkurencja igrzysk w Londynie.

Zdjęcie

Ostatnie konkurencje pięcioboju nowoczesnego mężczyzn, czyli bieg oraz strzelanie.

Zdjęcie

Zdjęcie

Szymon Staśkiewicz zajmuje 32. miejsce po szermierce i pływaniu – dwóch konkurencjach olimpijskiej rywalizacji w pięcioboju nowoczesnym w Londynie. Prowadzenie objął Chińczyk Zhongrong Cao (2376 pkt), który na basenie był trzeci.

Zdjęcie

Szymon Staśkiewicz zajmuje 29. miejsce, ex aequo z trzema innymi zawodnikami, po szermierce - pierwszej konkurencji olimpijskiej rywalizacji w pięcioboju nowoczesnym w Londynie. Prowadzi indywidualny wicemistrz świata z 2008 i 2009 roku Czech David Svoboda.

Zdjęcie

– Sylwię Gawlikowską stać na pierwszą ósemkę, czyli... medal, bo tak wyrównana jest czołówka – przyznał drużynowy mistrz olimpijski z Barcelony Dariusz Goździak. W igrzyskach w Londynie wystartuje troje polskich pięcioboistów nowoczesnych.

Zdjęcie

Łukasz Klekot został wyłączony z reprezentacji na igrzyska w Londynie. Prezes PKOl Andrzej Kraśnicki podjął taką decyzję po tym, jak z Polskiego Związku Pięcioboju Nowoczesnego dotarła informacja o pozytywnym wyniku badania antydopingowego.

Zdjęcie

Trener pięcioboju nowoczesnego, Krzysztof Gawlikowski twierdzi, że o medalu na igrzyskach olimpijskich może zadecydować szczęśliwy los przy wyborze konia.

Zdjęcie

Dziennikarz TVP Sport, Jarosław Idzi zdradził swojego faworyta jeśli chodzi o rywalizację w pięcioboju nowoczesnym podczas igrzysk.

Zdjęcie

Sylwia Gawlikowska z Legii Warszawa i reprezentant miejscowego klubu ZKZ Drzonków Szymon Staśkiewicz zdobyli tytuły mistrzów Polski w pięcioboju nowoczesnym.

Zdjęcie

Rosjanin Ilja Frołow wygrał finałowe zawody Pucharu Świata w pięcioboju nowoczesnym w chińskim Chengdu. Polacy zajęli dalekie lokaty.

Zdjęcie

Litwinka Laura Asadauskaite triumfowała w finałowych zawodach Pucharu Świata w pięcioboju nowoczesnym. W sobotę w chińskim Chengdu piąte miejsce zajęła Sylwia Gawlikowska (Stowarzyszenie Pięciobój Polski CWKS Legia Warszawa).

Zdjęcie

76 sportowców (po 36 kobiet i 36 mężczyzn) będzie rywalizować a dniach 11-12 sierpnia w dwóch konkurencjach indywidualnych w pięcioboju nowoczesnym. Zawody odbędą się w trzech miejscach – Cooper Box, Aquatics Centre i Greenwich Park.