Aktualności

Zdjęcie

Czwarte miejsce w drugim biegu półfinałowym i czas 1.45,08 oznaczały, że Marcin Lewandowski nie wywalczył awansu do olimpijskiego finału na 800 metrów.

Zdjęcie

W igrzyskach w Londynie wystartowało aż 57 lekkoatletów, którzy wcześniej odbywali karę dyskwalifikacji za stosowanie dopingu, a cztery zawodniczki zdobyły złote medale - poinformował w magazynie "Athletics International" brytyjski statystyk Peter Matthews.

Zdjęcie

Wracający z igrzysk w Londynie północnokoreańscy sportowcy zostali powitani w kraju jak bohaterowie. Na lotnisku w Phenianie spotkali się z wysokiej rangi urzędnikami rządu, a potem przejechali autokarem ulicami stolicy wśród entuzjastycznie reagującego tłumu.

Zdjęcie

Nowozelandzka kulomiotka Valerie Adams chce jak najszybciej otrzymać złoty medal igrzysk olimpijskich w Londynie, który został jej przyznany po złapaniu na stosowaniu dopingu Białorusinki Nadieżdy Ostapczuk. Może to jednak potrwać nawet rok.

Zdjęcie

Reprezentant Trynidadu i Tobago Keshorn Walcott, zdobywca złotego medalu igrzysk w rzucie oszczepem, jest fetowany w kraju jak bohater. 19-latek otrzymał luksusowy dom, ziemię, 125 tysięcy euro, stypendium. Mieszkańcy mieli natomiast dzięki niemu dzień wolny.

Zdjęcie

Setki osób, w tym czołowi politycy, powitały na lotnisku w Kampali mistrza olimpijskiego w biegu maratońskim Stephena Kiproticha. Do niedawna anonimowy, 23-letni lekkoatleta dzięki zdobyciu pierwszego od 16 lat medalu dla Ugandy stał się narodowym bohaterem.

Zdjęcie

Wicemistrz olimpijski z Londynu w sztafecie 4x100 m, reprezentant USA Jeffery Demps chce występować w lidze futbolu amerykańskiego NFL. Zawodnik odnosił już sukcesy w tym sporcie. W 2009 roku zdobył z Florida Gators mistrzostwo akademickich rozgrywek NCAA.

Zdjęcie

– Zdobywając medal udowodniłam, że wróciłam do światowej czołówki – powiedziała Anita Włodarczyk, wicemistrzyni olimpijska w rzucie młotem Anita Włodarczyk. Zawodniczka stołecznej Skry w poniedziałek powróciła do Polski.

Zdjęcie

Trzykrotny złoty medalista olimpijski z Londynu, Jamajczyk Usain Bolt, otrzymał z Australii propozycję gry w krykieta. Sprinterem zainteresowany jest klub Melbourne Stars.

Zdjęcie

Białoruska kulomiotka Nadieżda Ostapczuk została przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOl) pozbawiona złotego medalu igrzysk w Londynie, po tym jak w jej organizmie stwierdzono niedozwolone substancje.

Zdjęcie

Król sprintu igrzysk w Londynie Usain Bolt jest zapalonym kibicem piłkarskim, a najbardziej przypadła mu do gustu gra Realu Madryt.

Zdjęcie

Szczególny charakter kontroli antydopingowej młociarek w Londynie może sprawić, że Anita Włodarczyk zostanie mistrzynią olimpijską!

Zdjęcie

Wyczerpany, ale niezwykle szczęśliwy wbiegł na metę olimpijskiego biegu maratońskiego Henryk Szost, który zajął wysokie, dziewiąte miejsce, najlepsze spośród Europejczyków. Jak przyznał zawodnik Grunwaldu Poznań, upalne warunki nie pomagały mu na trasie.

Zdjęcie

Na co dzień pracuje jako nauczyciel w-f, latem dorabia sprzedając wiśnie z rodzinnego sadu. W igrzyskach w Londynie Maciej Rosiewicz reprezentował barwy Gruzji w lekkiej atletyce. – Siłą woli ukończyłem chód na 50 km – przyznał w rozmowie.

Zdjęcie

Henryk Szost (WKS Grunwald Poznań) zajął dziewiąte miejsce w olimpijskim biegu maratońskim w Londynie. Dystans 42 km 195 m pokonał w czasie 2:12.28. Zwyciężył reprezentant Ugandy Stephen Kiprotich - 2:08,01.

Zdjęcie

Po sukcesie jamajskich sprinterów w igrzyskach w Londynie WADA (Światowa Agencja Antydopingowa) zapowiedziała, że wzmoży kontrolę zawodników tego kraju. W kolejnych miesiącach mają przejść więcej kontroli niż dotychczas.

Zdjęcie

– Po ubiegłorocznych mistrzostwach świata narzekałem na zbyt dużo czwartych miejsc. Na igrzyskach za wiele było dziewiątych, co bardzo boli – przyznał prezes PZLA Jerzy Skucha. W Londynie złoto zdobył Tomasz Majewski, srebro Anita Włodarczyk.

Zdjęcie

Jamajczycy w składzie: Nesta Carter, Michael Frater, Yohan Blake, Usain Bolt wygrali finałowy bieg 4x100 metrów i z czasem 36,85 sek. poprawili rekord świata.