Aktualności

Zdjęcie

Sięgnąć po złoty medal dziewięć dni po triumfie w Tour de France... To najlepszy okres w mojej karierze – powiedział Bradley Wiggins, który został mistrzem olimpijskim w jeździe indywidualnej na czas.

Zdjęcie

Maciej Bodnar zajął 25. miejsce w jeździe indywidualnej na czas podczas igrzysk w Londynie. Dwa medale zdobyli Brytyjczycy – po złoto sięgnął zwycięzca tegorocznego Tour de France Bradley Wiggins, a trzeci był Christopher Froome. Srebrny medal zdobył Niemiec Tony Martin.

Zdjęcie

Mistrz olimpijski w jeździe indywidualnej na czas z Pekinu Szwajcar Fabian Cancellara zdecydował, że mimo kontuzji barku wystartuje w środę w tej konkurencji w igrzyskach w Londynie. Urazu nabawił się w sobotnim wyścigu, kiedy zaliczył upadek.

Zdjęcie

Australijczyk Cadel Evans, zwycięzca Tour de France w 2011 roku, zrezygnował z rywalizacji o medale olimpijskie w jeździe indywidualnej na czas - poinformowała jego rodzima federacja kolarska.

Zdjęcie

Holenderka Marianne Vos wygrała kolarski wyścig ze startu wspólnego kobiet podczas igrzysk olimpijskich w Londynie. Jedyna reprezentantka Polski – Katarzyna Pawłowska (Limaro Kórnik) finiszowała w peletonie, na 11. miejscu ze stratą 27 sekund do zwyciężczyni.

Zdjęcie

Mistrz olimpijski w jeździe indywidualnej na czas z Pekinu Szwajcar Fabian Cancellara doznał w sobotę kontuzji nadgarstka. Decyzję o tym, czy w środę wystartuje w tej konkurencji podejmie po szczegółowych konsultacjach lekarskich.

Zdjęcie

Aleksander Winokurow wygrał wyścig ze startu wspólnego podczas IO w Londynie. 39-letni Kazach wyprzedził towarzysza ucieczki Kolumbijczyka Rigoberto Urana i Norwega Alexandra Kristoffa, który najszybciej finiszował z grupy pościgowej.

Zdjęcie

Zdjęcie

Już pierwszego dnia igrzysk olimpijskich w Londynie czekają nas emocje związane z kolarskim wyścigiem ze startu wspólnego. Głównym kandydatem do złotego medalu jest Brytyjczyk Mark Cavendish. Na trasie zobaczymy również trzech Polaków.

Zdjęcie

Mark Cavendish podczas igrzysk olimpijskich w Londynie chce wywalczyć złoty medal. 27-letni zawodnik liczy na wsparcie innych brytyjskich kolarzy. – To jest Dream Team – komplementuje kolegów.

Zdjęcie

Belgia promuje swój udział w igrzyskach olimpijskich w Londynie, wysyłając do stolicy Wielkiej Brytanii na rowerach 24-osobowy peleton sportowych osobowości i celebrytów. Na czele grupy stoi legendarny kolarz Eddy Merckx.

Zdjęcie

Drugi kolarz tegorocznego Tour de Pologne, Michał Kwiatkowski, jest optymistą przed startem w igrzyskach olimpijskich w Londynie. Jak zapowiada, postara się tam walczyć o zwycięstwo.

Zdjęcie

Tom Boonen jest uważany za jednego z faworytów kolarskiego wyścigu ze startu wspólnego igrzysk olimpijskich w Londynie. Belg wciąż jednak narzeka na uraz, jakiego nabawił się podczas 69. Tour de Pologne.

Zdjęcie

Szef Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI) Pat McQuaid spodziewa się miliona kibiców wzdłuż trasy sobotniego wyścigu mężczyzn podczas igrzysk w Londynie. Zdaniem Irlandczyka żadne olimpijskie zmagania nie zgromadziły wcześniej tak licznej publiczności.

Zdjęcie

Hiszpański kolarz Samuel Sanchez nie będzie bronić w Londynie tytułu mistrza olimpijskiego w wyścigu ze startu wspólnego. Nie zdołał wyleczyć kontuzji barku, której nabawił się podczas Tour de France - poinformowała w czwartek jego rodzima federacja.

Zdjęcie

– Jeśli pojadę inteligentnie i wyścig ułoży się po mojej myśli, mogę nawet na igrzyskach powalczyć o wygraną – powiedział polski kolarz Michał Kwiatkowski, który kilka dni temu zajął drugie miejsce w Tour de Pologne.

Zdjęcie

Kolarski indywidualny mistrz świata z 2010 roku Norweg Thor Hushovd postanowił wycofać się ze startu w igrzyskach olimpijskich w Londynie z powodu zbyt słabej formy, spowodowanej infekcją wirusową na początku roku.

Zdjęcie

Luksemburski kolarz Andy Schleck z powodu przedłużającego się leczenia kontuzji kręgosłupa nie wystąpi w igrzyskach olimpijskich w Londynie.

Zdjęcie

Trzynaścioro kolarzy, nie licząc rezerwowych, otrzymało nominacje do startu w igrzyskach olimpijskich w Londynie. Wśród nich jest Maja Włoszczowska, która cztery lata temu w Pekinie zdobyła srebrny medal. Ostateczny skład reprezentacji zarząd PKOl zatwierdzi w sobotę.