Aktualności

Zdjęcie

Polakom nie udało się zdobyć żadnego medalu w judo podczas igrzysk w Londynie. Najbliżej takiego sukcesu byli Daria Pogorzelec i Paweł Zagrodnik. Z postawy biało-czerwonych zadowolony był Zbigniew Zając.

Zdjęcie

Amerykański judoka Nicholas Delpopolo, który zajął siódme miejsce w turnieju olimpijskim w Londynie w kategorii do 73 kg, został zdyskwalifikowany za "złamanie przepisów antydopingowych" – poinformował w poniedziałek MKOl.

Zdjęcie

– Wen Tong jest bardzo silną judoczką, dużo mi do niej brakuje – stwierdziła Urszula Sadkowska (Nippon Olsztyn) po porażce z Chinką w 1/8 finału olimpijskiego turnieju w Londynie w kategorii +78 kg.

Zdjęcie

– Buddyzm mnie wyciszył, odnalazłem drogę w życiu – przyznał wielokrotny medalista mistrzostw Europy w judo Janusz Wojnarowicz (Czarni Bytom, +100 kg) ), który w 1/16 finału olimpijskiego turnieju przegrał z Francuzem Teddym Rinerem i odpadł z rywalizacji.

Zdjęcie

18-letnia judoczka Wodjan Shahrkhani z Arabii Saudyjskiej, która jako pierwsza wystąpiła na igrzyskach olimpijskich w chuście na głowie, przegrała w pierwszej rundzie (kat. +78 kg) przez ippon z Portorykanką Melissą Mojicą.

Zdjęcie

Urszula Sadkowska przegrała w 1/16 finału przez ippon po upływie 1.39 min. z mistrzynią świata Chinką Weng Tong i odpadła z olimpijskiej rywalizacji w judo w kategorii +78 kg.

Zdjęcie

Janusz Wojnarowicz (Czarni Bytom) przegrał w 1/16 finału z Francuzem Teddym Rinerem i odpadł z olimpijskiej rywalizacji w judo w kategorii + 100 kg.

Zdjęcie

W pierwszej walce repasażowej Daria Pogorzelec zmierzyła się z Węgierką Abigel Joo. Niestety nasza judoczka musiała uznać wyższość rywalki.

Zdjęcie

Zdjęcie

Daria Pogorzelec straciła szansę na finał igrzysk olimpijskich. Polka przegrała w ćwierćfinale z Brazylijką Mayrą Aguiar i znalazła się w repasażach.

Zdjęcie

Reprezentant Korei Południowej Dae-Nam Song został w Londynie mistrzem olimpijskim w judo w kategorii 90 kg. Srebrny medal zdobył Kubańczyk Asley Gonzales, a brązowe Grek Ilias Iliades i Japończyk Masashi Nishiyama.

Zdjęcie

Katarzyna Kłys odpadła z olimpijskiego turnieju judoczek. Polka w swojej pierwszej walce na IO została pokonana w dogrywce przez Chinkę Chen Fei.

Zdjęcie

Robert Krawczyk trzy razy startował w olimpijskim turnieju judo. Do Londynu przyjechał w roli sparingpartnera Polaków. Jak przyznaje, nigdy nie pogodził się z porażkę w Atenach w 2004 roku.

Zdjęcie

18-letnia judoczka Wodjan Shahrkhani z Arabii Saudyjskiej otrzymała zgodę na występ na igrzyskach w Londynie w hidżabie zasłaniającym twarz – poinformował we wtorek MKOl.

Zdjęcie

Janusz Wojnarowicz złożył już ślubowanie olimpijskie i we wtorek wyleci do Londynu. Reprezentant Polski w judo wystartuje po raz drugi na igrzyskach w najcięższej wadze + 100 kg. W Pekinie Polak odpadł już po pierwszej walce, a w Londynie o poprawienie tego wyniku będzie bardzo trudno.

Zdjęcie

Rosjanin Rosjanin Mansur Isajew zdobył w Londynie złoty medal igrzysk olimpijskich w judo w kategorii 73 kg. W finale pokonał Japończyka Riki Nakayę.

Zdjęcie

Reprezentantka Japonii Kaori Matsumoto zdobyła w Londynie złoty medal igrzysk olimpijskich w judo w kategorii 57 kg. W finale pokonała Rumunkę Corinę Caprioriu.

Zdjęcie

Judoka Tomasz Adamiec w pierwszej walce w kategorii 73 kg zmierzył się z Francuzem Ugo Legrandem.

Zdjęcie

Zdjęcie

– Sędziowie są wszechmocni i mogą odwołać swą decyzję, nie czuję się przez nich skrzywdzony – przyznał judoka Paweł Zagrodnik (66 kg) po przegranej walce z Japończykiem Masashim Ebinumą o brązowy medal turnieju olimpijskiego w Londynie.