Aktualności

Zdjęcie

– Zespół wsparcia Klubu Londyn 2012 jest nieporozumieniem. To pieniądze wyrzucone w błoto. Powinny one zostać przeznaczone na zatrudnienie fachowców wspierających trenerów – uważa prezes Polskiego Związku Kajakowego Józef Bejnarowicz.

Zdjęcie

Karolina Naja, która w parze z Beatą Mikołajczyk zdobyła w Londynie brązowy medal w kajakarstwie w wyścigu na 500 m, została w poniedziałek uroczyście powitana w rodzinnych Tychach. – To wszystko cały czas do mnie dociera – mówiła wzruszona.

Zdjęcie

– Występ Piotra Siemionowskiego był żaden. Tak przygotowany zawodnik nie powinien pojawić się na igrzyskach – mówi stanowczo prezes Polskiego Związku Kajakowego Józef Bejnarowicz.

Zdjęcie

Wtorkowa deklaracja trenera Ryszarda Hoppe o przedłużeniu współpracy z Portugalską Federacją Kajakarską ucieszyła opinię publiczną w tym kraju. Miejscowe media przypisują olimpijski sukces kajakarzy polskiej myśli szkoleniowej.

Zdjęcie

Medalistka igrzysk w Londynie Beata Mikołajczyk, która wraz z Karoliną Nają zdobyła brąz w kajakarskiej dwójce na dystansie 500 m, wróciła do Bydgoszczy. Zawodniczkę witały władze miasta, działacze i koledzy z klubu UKS Kopernik oraz dziennikarze.

Zdjęcie

– Jesteśmy zmęczone, ale przeszczęśliwe – podkreślały zgodnie po powrocie do kraju z igrzysk w Londynie kajakarki Beata Mikołajczyk i Karolina Naja, które wywalczyły brązowy medal w wyścigu K2 na 500 metrów.

Zdjęcie

Zapłakana kajakarka Marta Walczykiewicz kilka minut po finiszu w K1 na 200 m nie mogła wydusić z siebie słowa. Ten bieg nie potoczył się po jej myśli, choć jak sama przyznała, była gotowa na walkę nawet o złoty medal olimpijski. Była jednak dopiero piąta.

Zdjęcie

Marta Walczykiewicz zajęła piąte miejsce w finałowym wyścigu kajakowych jedynek na 200 metrów. Mistrzynią olimpijską została Nowozelandka Lisa Carrington.

Zdjęcie

Zdjęcie

Piotr Siemionowski w Londynie miał walczyć o medal. Po nieudanych półfinałach, Polak nie popisał się także w finale B. Nasz kajakarz zajął dopiero szóste miejsce. Oznacza to, że w całej stawce uplasował się na 14. pozycji.

Zdjęcie

Zdjęcie

Ostatnia nasza nadzieja medalowa Marta Walczykiewicz płynie w sobotę w finale K1 na 200 metrów. – Chcę pomścić tych wszystkich Polaków, którym w Londynie się nie udało – powiedziała. Początek wyścigu o godz. 11:14! Transmisja w Telewizji Polskiej!

Zdjęcie

– Minimalnie zaspałem na starcie, ale to nie miało większego wpływu na wynik końcowy. Nie wiem co się stało – powiedział rozczarowany swoim półfinałowym wynikiem Piotr Siemionowski.

Zdjęcie

Zdjęcie

– Mam w sobie jeszcze duże rezerwy przed sobotnim finałowym wyścigiem – śmiało zapowiada kajakarka Marta Walczykiewicz, która zajęła w piątek drugie miejsce w półfinale K1 na 200 m.

Zdjęcie

Typowany do medalu w kajakarskiej konkurencji K1 na 200 m Piotr Siemionowski, spisał się poniżej oczekiwań w wyścigu półfinałowym.

Zdjęcie

Marta Walczykiewicz (40.905) zajęła drugie miejsce w półfinale K1 na 200 m i awansowała do sobotniego finału. Polkę wyprzedziła tylko Węgierka Natasa Douchev-Janics.

Zdjęcie

Marta Walczykiewicz była druga w wyścigu półfinałowym kajakarskiej konkurencji K1 na 200 m i awansowała do finału igrzysk olimpijskich w Londynie. Polkę wyprzedziła tylko Węgierka Natasa Douchev-Janics.

Zdjęcie

Piotr Kuleta odpadł w półfinale olimpijskiej rywalizacji kajakarzy w kategorii C1 na 200 m. Polak zajął w swoim wyścigu przedostatnie siódme miejsce .