Aktualności

Zdjęcie

W finale turnieju bokserskiego w igrzyskach olimpijskich w Rzymie rozpoczęła się wielka kariera Muhammada Alego. Jego rywalem był wówczas Zbigniew Pietrzykowski, trenowany przez Feliksa Stamma.

Zdjęcie

Brazylia domaga się weryfikacji wyniku finałowej walki bokserskiej w kategorii 75 kg w igrzyskach w Londynie. Kwestionowana jest kara nałożona przez polskiego sędziego Mariusza Górnego na Esquiva Falcao, która przyczyniła się do jego porażki.

Zdjęcie

Minister sportu Rosji Witalij Mutko w wywiadzie udzielonym agencji RIA Nowosti zakwestionował rezultat finałowego pojedynku w boksie kobiet w kat. 60 kg, gdzie Irlandka Katie Taylor pokonała 10:8 Rosjankę Zofię Oczigawę.

Zdjęcie

Po swoim występie na igrzyskach w Londynie Karolina Michalczuk w gorzkich słowach opowiedziała o atmosferze w kadrze i kontrowersjach związanych z jej startem.

Zdjęcie

Irlandka Katie Taylor została mistrzynią olimpijską w boksie w kategorii 60 kg. Srebrny medal wywalczyła Rosjanka Zofia Oczigawa, a brązowe przypadły Mawsunie Tczorijewej z Tadżykistanu i Brazylijce Adrianie Araujo.

Zdjęcie

Amerykanka Claressa Shields została mistrzynią olimpijską w boksie w kategorii 75 kg. Srebrny medal wywalczyła w Londynie Rosjanka Nadieżda Torłopowa, a brązowe Jinzi Li z Chin i Marina Wołnowa z Kazachstanu.

Zdjęcie

– Przygotowania były prowadzone w fatalny sposób, atmosfera w kadrze była zła. Beznadzieja i tragedia – w taki sposób Karolina Michalczuk podsumowała przygotowania do igrzysk olimpijskich w Londynie.

Zdjęcie

– Gdyby Polka była lepsza pod względem technicznym, nikt nie byłby w stanie jej pokonać – powiedziała reprezentantka Indii Mary Kom po wygranej walce w wadze muszej z Karoliną Michalczuk.

Zdjęcie

– Nie chcę być pociągany za sznureczki jak pajacyk, rezygnuję - zapowiedział trener reprezentacji Polski kobiet w boksie Leszek Piotrowski. Jego podopieczna Karolina Michalczuk (51 kg) odpadła w 1/8 finału olimpijskiego turnieju w Londynie.

Zdjęcie

– Mery Kom powinna być dwukrotnie liczona, a ja nie czuję się przegraną. Moje marzenia szybko się skończyły – przyznała Karolina Michalczuk (Paco Lublin) po porażce z pięściarką z Indii 14:19 w 1/8 finału wagi muszej (51 kg) olimpijskiego turnieju w Londynie.

Zdjęcie

Karolina Michalczuk odpadła z rywalizacji pięściarek na igrzyskach olimpijskich w kategorii wagowej do 51 kg. Polka wyraźnie przegrała z Hinduską Chungneijang Mery Kom Hmangte 14:19.

Zdjęcie

- Nie byłam grzeczną dziewczynką, lubiłam się bić na dyskotekach, zapalić papierosa, wypić piwo, ale w boksie zrobiłam karierę Nikodema Dyzmy - mówi pięściarka Karolina Michalczuk. W turnieju olimpijskim zmierzy się z Mary Kom z Indii. Polka 5 sierpnia rozpoczyna walkę na igrzyskach!

Zdjęcie

Pięciokrotna mistrzyni świata Mary Kom z Indii będzie rywalką Karoliny Michalczuk (Paco Lublin) w 1/8 finału kategorii muszej (51 kg) olimpijskiego turnieju bokserskiego. Losowanie par odbyło się w piątek w Londynie.

Zdjęcie

W Londynie w Victoria and Albert Museum odbyła się oficjalna gala na cześć Muhammada Alego. Legendarny bokser został w jej trakcie odznaczony. Udział w uroczystości wzięli wybitni sportowcy i ludzie z show-biznesu.

Zdjęcie

Na igrzyskach olimpijskich w Londynie, po raz pierwszy od 1932 roku, zabraknie polskich pięściarzy. – To klęska amatorskiego boksu – mówi Janusz Pindera.

Zdjęcie

– Karolina Michalczuk ma ogromny potencjał. Jeżeli dopisze jej szczęście to być może w Londynie zdobędzie medal – przyznał komentator TVP Sport, Sebastian Szczęsny.

Zdjęcie

Jerzy Kulej zwykł mawiać, że "nie ma dobrych bokserów, są tylko źle trafieni". W karierze potrafił temu zaprzeczać. Dominował nie tylko na krajowych, ale i światowych ringach. Dwukrotnie wygrał turnieje olimpijskie. Choć kilka razy od przerwania kariery dzielił go krok.

Zdjęcie

Zdjęcie

Sandra Kruk (57 kg, Kontra Elbląg) i Magdalena Wichrowska (64 kg, GUKS Carbo Gliwice) wywalczyły w Qinhuangdao srebrne medale mistrzostw świata w boksie. Kwalifikację na igrzyska zdobyła Karolina Michalczuk (Paco Lublin), która zajęła trzecie miejsce w kategorii 51 kg.

Zdjęcie

Sandra Kruk (57 kg, Kontra Elbląg) i Magdalena Wichrowska (64 kg, GUKS Carbo Gliwice) wystąpią w sobotnich finałach mistrzostw świata w boksie w Qinhuangdao. Brązowy medal zdobyła Karolina Michalczuk (51 kg, Paco Lublin).