Aktualności

Zdjęcie

Trudniej obronić tytuł, niż zdobyć złoty medal po raz pierwszy. Wówczas na twoje potknięcie czeka wiele osób – rywale i media. Teraz możemy umrzeć w spokoju. Oczywiście jeszcze nie teraz.

Zdjęcie

Wielki sukces francuskich szczypiornistów! Po złotym medalu w Pekinie, teraz dołączyli kolejne mistrzostwo olimpijskie. W finale Trójkolorowi pokonali rewelacyjną Szwecję 22:21 (10:8), która po raz trzeci w historii sięgnęła po srebrny medal.

Zdjęcie

W meczu o brązowy medal turnieju szczypiornistów nie było niespodzianki. Chorwacja bez najmniejszych problemów wygrała z Węgrami 33:26 (19:14) i sięgnęła po trzeci w historii olimpijski krążek, po złocie z 1996 i 2004 roku.

Zdjęcie

Norweskie piłkarki ręczne pokonały w finale igrzysk olimpijskich 26:23 (13:10) Czarnogórę i po raz drugi z rzędu zdobyły złote medale. Cztery lata temu zawodniczki ze Skandynawii triumfowały w Pekinie.

Zdjęcie

Piłkarki ręczne Hiszpanii po raz pierwszy w historii zdobyły medal igrzysk olimpijskich! Szczypiornistki z Półwyspu Iberyjskiego potrzebowały aż dwóch dogrywek żeby pokonać Koreę Południową 31:29 i stanąć na najniższym stopniu podium.

Zdjęcie

Francuzi przerwali marzenia Chorwatów o olimpijskim złocie! Trójkolorowi wygrali z zespołem z Bałkanów 25:22 i to oni awansowali do finału. O triumf na igrzyskach olimpijskich zagrają ze Szwedami.

Zdjęcie

Fantastyczne parady Nandora Fazekasa nie wystarczyły Węgrom do wyrównania wyniku półfinałowego spotkania ze Szwedami. Mimo to, w końcówce meczu było bardzo gorąco!

Zdjęcie

Zdjęcie

Piłkarze ręczni Francji zagrają z Chorwacją w półfinale turnieju olimpijskiego w Londynie. Zdaniem wielu ekspertów będzie to mecz na miarę finału. W drugim półfinale zmierzą się ze sobą Szwecja oraz Węgry. Transmisje w serwisie londyn2012.tvp.pl!

Zdjęcie

Selekcjoner reprezentacji Francji, Claude Onesta kiwał głową, gdy oglądał grę swojej drużyny w pierwszej połowie meczu z Hiszpanią. – Jesteśmy bardzo cierpliwym zespołem. Nasze doświadczenie nie pozwala nam na strach – przyznał Onesta.

Zdjęcie

Fantastyczna druga połowa w wykonaniu Norwegii nie wystarczyła do pokonania Francuzek. Straty Skandynawek z pierwszej części spotkania okazały się być zbyt duże do odrobienia i to Trójkolorowe cieszyły się ze zwycięstwa 24:23 (17:12).

Zdjęcie

Brytyjki były tylko tłem dla świetnie grających piłkarek z Czarnogóry. Wyrównany zespół z Bałkanów praktycznie rozbił reprezentantki gospodarzy 31:19 (18:12).

Zdjęcie

Dunki w ostatnich dziesięciu minutach zapewniły sobie zwycięstwo nad Szwedkami. Ich fantastyczna pogoń zainicjowana przez Christinę Krogshede zaowocowała odrobieniem strat i wygraną 21:18 (8:10).

Zdjęcie

Zacięty bój stoczyły ze sobą piłkarki z Chorwacji i Brazylii. Canarinhos zachowały jednak więcej zimnej krwi w decydujących momentach i wygrały 24:24 (9:10).

Zdjęcie

Koreanki dzięki fantastycznej pierwszej połowie wygrały z Hiszpankami 31:27 (16:12) w pierwszym meczu grupy B turnieju olimpijskiego. Niekwestionowaną liderką Azjatyckiego zespołu była Eun Hee Ryu.

Zdjęcie

Rosyjskie piłkarki ręczne wygrały swój pierwszy mecz na igrzyskach olimpijskich w Londynie. Sborna pokonała Angolę 30:27 (16:11).

Zdjęcie

29 lipca zostaną rozegrane pierwsze mecze w turnieju olimpijskim piłkarzy ręcznych. Tytułu będzie bronić reprezentacja Francji, która rozpocznie rywalizację od meczu z gospodarzem IO – Wielką Brytanią. Zanim jednak szczypiorniści wybiegną na parkiet, warto zobaczyć kilka wspaniałych bramek.

Zdjęcie

Reprezentant Polski w piłce ręcznej i skrzydłowy Vive Targów Kielce nie ma żadnych wątpliwości. Jego zdaniem faworytem turnieju olimpijskiego w Londynie będzie Francja, która powinna obronić złoty medal.

Zdjęcie

Trener MKS Zagłębia Lubin, mistrzów Polski z 2007 roku, Jerzy Szafraniec prognozuje, że obserwujemy zmierzch chwały Francuzów. Podczas IO w Londynie o złoty medal powinny bić się Chorwacja oraz Dania.

Zdjęcie

Reprezentacja Polski przegrała z Hiszpanią 22:33 (9:18) ostatni mecz na turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich w Alicante. To Serbowie, obok gospodarzy, dzięki wysokiej wygranej z Algierią, wywalczyli przepustkę do Londynu.